Poslední dvě smrtelné nehody se v kraji staly v pátek, který byl posledním dnem školního roku.

U Bělova na Zlínsku řidič odpoledne pod vlivem alkoholu a možná i marihuany nezvládl osobní vůz a při předjíždění cyklistky vjel do protisměru. Automobil v prudké zatáčce dostal smyk a srazil dva cyklisty z Kvasic. Patnáctiletý chlapec nehodu nepřežil, jeho o rok mladší kamarád skončil s těžkým zraněním v nemocnici. Řidiči hrozí až šest let vězení.

Úmrtím skončila i nehoda, která se stala v pátek ráno u obce Poteč na Zlínsku. Devětadvacetiletý řidič osobního auta se zřejmě nevěnoval plně řízení a při průjezdu zatáčkou vyjel mimo silnici. U mostku na cestě mezi Valašskými Klobouky a Vsetínem narazil do tří vzrostlých stromů, z nichž dva vyvrátil. Auto se převrátilo na střechu a sklouzlo do říčky. Těžce zraněného řidiče vrtulník přepravil do nemocnice, kde muž v sobotu zemřel.

Ve Zlínském kraji se za první pololetí letošního roku stalo 1504 nehod. Nejvíce obětí na životech, sedm, napočítali dopravní policisté na Zlínsku, pět na Vsetínsku. Dva lidé zahynuli na Kroměřížsku a jeden na Uherskohradišťsku. Celkem 154 nehod se stalo pod vlivem alkoholu. Loni za celý rok zemřelo při dopravních nehodách ve Zlínském kraji 32 lidí.