Do příjezdu hasičských jednotek se o zraněné postarali svědci nehody, kteří projížděli kolem. „Hasiči poskytli zraněným předlékařskou péči do příjezdu zdravotních záchranářů, kterým následně pomohli s jejich transportem do sanitních vozů,“ informoval mluvčí hasičů David Martinec.

U Žlutavy na Zlínsku havarovala ve čtvrtek 21. března 2024 devatenáctiletá řidička vozu BMW.
Devatenáctiletá řidička nezvládla BMW. U Žlutavy převrátila auto přes střechu

I přes nehezky vypadající nehodu mohou všichni tři účastníci mluvit o velkém štěstí – všichni byli připoutaní, a to včetně obou spolujezdkyň, které seděly vzadu. Kdyby tomu tak nebylo, jejich zranění by podle mluvčí Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje Gabriely Netopilové Sluštíkové byla s největší pravděpodobností podstatně vážnější.

„Jedna ze spolujezdkyň si našim posádkám stěžovala na bolest žeber a zad. Záchranáři ji vyšetřili, zajistili žilní linku, podali infuzi, imobilizovali a transportovali k dalšímu vyšetření a ošetření zdravotníkům traumatologické ambulance zlínské nemocnice,“ uvedla Netopilová Sluštíková.

Záchranáři zasahují ve čtvrtek 21. března 2024 ráno u nehody osobního vozu Renault u Oldřichovic na Zlínsku.
Řidička Renaultu vyjela u Oldřichovic ze silnice. Nabourala do vzrostlého stromu

Stejně tak zdravotnické posádky v rámci přednemocniční neodkladné péče ošetřily druhou cestující. Utrpěla především povrchová poranění. Také řidič utrpěl povrchová poranění, konkrétně v obličeji. „I tyto dva účastníky dopravní nehody po jejich vyšetření a zajištění na místě zdravotnické týmy převezly do zlínské nemocnice,“ dodala mluvčí zdravotnických záchranářů.

Hasiči po provedení protipožárních opatření na žádost policistů převrátili nabourané auta zpět na kola a odtlačili je mimo komunikaci.