Záhy se blízko ní vyřítil soutěžní vůz Jaguar. V sobotu s ženou mluvil vedoucí erzety Petr Juřík.

„Říkala, že zavírala boční vchod a okno a uklouzla, že byla nešikovná,“ uvedl.

Zdůraznil, že servírka nebyla opilá.

Alkoholovému opojení však podlehli někteří diváci.

„Zadrželi jsme fanouška, který se chtěl za každou cenu dostat do uzavřeného úseku. Dokonce tak usilovně, že napadl pořadatele, který mu v tom chtěl zabránit. Hlídka mu naměřila 1,6 promile alkoholu, putoval tak do policejní cely. Je podezřelý ze spáchání trestného činu výtržnictví," seznámil s případem Petr Jaroš.

„Samozřejmě i letos jsme se setkali s některými opilými nebo neukázněnými fanoušky, kteří nerespektovali pokyny pořadatelů. Naštěstí vážné situace jsme nemuseli řešit, letošní Barumka tak patřila k těm klidnějším," potvrdil i za zlínské strážníky zástupce ředitele Pavel Janík.

Městská zlínská erzeta patří každoročně k těm nejnavštěvovanějším a nejatraktivnějším na Barum Czech Rally. Proto bývá velmi rušná a i když ji navštíví v drtivé většině slušní fandové, situace, které musí kromě policistů řešit i záchranáři, se zkrátka stávají.

„Například před několika lety musela být dvakrát přerušena kvůli těmto výtržníkům. Pamatuji si i návštěvníka, který pod vlivem alkoholu spadl z lešení, erzeta tak měla zpoždění. Musím však zdůraznit, že převážná část fanoušků, kteří ji navštíví, je slušná. I letošní Barum Czech Rally Zlín proběhla bez vážných komplikací. Návštěvníci byli opravdu skvělí," pochválil za organizátory mluvčí Roman Ordelt.