Smrtí chodce skončila dopravní nehoda, která se ve zlínské ulici Okružní na Jižních Svazích stala v sobotu kolem třetí hodiny ráno. „Vůz taxi srazil dva muže, kteří přecházeli přes cestu u kostela mimo přechod. Devětadvacetiletý muž zraněním o dvě hodiny později v nemocnici podlehl. Druhý chodec, který nadýchal 1,75 promile, utrpěl pouze lehká zranění. Kolegové nyní vyšetřují, jak k tragédii přesně došlo a kdo ji zavinil," okomentovala první událost krajská policejní mluvčí Jana Macalíková.

O pár hodin později a několik kilometrů dále měli zdravotníci s policisty další práci. U Brumova-Bylnice se ze zhruba dvacet metrů vysokého mostu zřítilo osobní auto. „Čtyřiatřicetiletý řidič vjel do protisměru a se svým vozem spadl z mostu přímo na železniční trať. Z auta museli motoristu vytáhnout hasiči," popsala Macalíková.

I v tomto případě policie důvody nehody zjišťuje. „Čekáme na výslech řidiče. Je možné, že například usnul. Každopádně si přivodil těžká zranění," doplnila mluvčí.

Automobil ležící v kolejišti pochopitelně zastavil železniční dopravu. „K odstranění vraku byl na místo nehody povolán automobilový jeřáb až z Otrokovic. Po dobu prací byl zastaven a následně částečně omezen provoz vlaků ve směrech Horní Lideč a Slavičín," popsal mluvčí hasičů Libor Netopil.

Motorista byl podle Hany Polešákové z krajské zdravotnické záchranné služby převezen do nemocnice s poraněním stehna.

Zatímco první dvě nehody se odehrály za volantem, třetí se stala na místě, kde se počítalo spíše s úsměvy a potleskem. Na oslavách dětského dne ve Slušovicích se parašutistovi zamotal padák a před zraky několika lidí dopadl na zem. „Skákal z 1100 metrů a pád se mu zkomplikoval

v patnácti metrech nad zemí. Čtyřiačtyřicetiletý muž utrpěl těžká zranění. Incidentem se zabývá služba kriminální policie a vyšetřování Územního odboru Zlín," vysvětlila krajská policejní mluvčí Jana Macalíková.

Mluvčí krajské záchranky Hana Polešáková dodala, že je muž momentálně hospitalizován na ARO Krajské nemocnice Tomáše Bati se zlomeninou stehenní kosti a podezřením na poranění pánve.

Související články

Na dětském dni se vážně zranil parašutista, zamotal se mu padák

Mladý řidič se zřítil z mostu na železniční koleje, vážně se zranil

Ve Zlíně zemřel chodec, kterého srazil řidič taxislužby