Čtyři skončili v nemocnici. Kuriózní dopravní nehodou, která se stala krátce po půl čtvrté odpoledne, se nyní zabývají dopravní policisté.

„Při jízdě z kopce se u vláčku určeného k přepravě návštěvníků zoo převrátil na bok druhý ze čtyř vozů a narazil do procházejících návštěvníků, kteří kvůli nárazu utrpěli lehká zranění, s nimiž je záchranáři odvezli k ošetření do nemocnice," uvedla pro Deník mluvčí zlínské policie Monika Kozumplíková.

Zraněné děti od jednoho do sedmi let

Nehoda se stala při projíždění vláčku levotočivou zatáčkou okolo výběhu paviánů, a to pravděpodobně vlivem vysoké rychlosti.

Vagon, který se při jízdě převrátil na bok, zranil celkem šest chodců, tři dospělé ve věku 29, 36 a 62 let a tři děti ve věku od jednoho roku do sedmi let.

Podle mluvčího krajské záchranky Petra Olšana z události nejhůře vyvázl teprve tříletý chlapec. „Údajně skončil pod vozíkem. Utrpěl zhmožděniny hrudníku.

Devětadvacetiletá žena zase utrpěla povrchové poranění hlavy, další, dvaašedesátiletá, měla poraněný kotník," řekl Deníku mluvčí.

V době, kdy policisté z oddělení dopravních nehod dorazili na místo, už ve vláčku nebyl žádný cestující.

„Dechová zkouška provedená u řidiče vláčku na zjištění přítomnosti alkoholu byla negativní," dodala policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Podle prvotních odhadů vznikla na dopravním prostředku škoda ve výši asi deset tisíc korun.

Dopravní policisté případ šetří jako přestupek, není však vyloučeno, že po zjištění bližších okolností bude překvalifikován na trestný čin ublížení na zdraví z nedbalosti.

Vláček provozuje nájemce

Vedení zoo a zámku Zlín – Lešná se v pondělí k situaci vyjadřovat nechtělo. Vláček tam navíc provozuje pouze nájemce.

„Zjišťujeme všechny dostupné informace, abychom se k celé záležitosti mohli adekvátně vyjádřit. Tiskovou zprávu zpracováváme," konstatovala v pondělí mluvčí areálu Romana Bujáčková.

Návštěvníci zoo byli nepříjemnou událostí nemile zaskočeni.

„Myslím si však, že stoprocentní vina není na řidiči. Všichni by měli být opatrní, hlídat si své ratolesti a dávat pozor i na sebe. Je jasné, že vláček může dostat na štěrku smyk. Co se stalo, je určitě nepříjemná událost a pro příště by měl v zatáčce řidič ještě více upravit rychlost. Ovšem při jeho průjezdu i lidé mají být opatrní," řekla Deníku například Eva Krvačná ze Zlína, která je častou návštěvnicí zahrady.

„No, je to síla. Zřejmě byl řidič nezodpovědný. Chudák hlavně ten malý chlapec," konstatovala zase Jarmila Hambálková.

Zlínská zoo je po pražské druhou nejnavštěvovanější v Česku. Loni zažila rekordní rok, když poprvé v téměř sedmdesátileté historii zoo byla překonána návštěvnost 600 tisíc lidí.