Cyklista utrpěl velmi vážná poranění, kterým i přes snahu lékařů ve večerních hodinách podlehl ve valašskomeziříčské nemocnici. Jde o první letošní oběť nehody na železničním přejezdu na Valašsku.

Tragická nehoda se odehrála krátce po šestnácté hodině. „Podle prvotních informací se cyklista zřejmě dostatečně nevěnoval situaci na železničním přejezdu, nevšimnul si projíždějícího vlaku od Branek na Moravě a vjel do kolejiště,“ vylíčila vsetínská policejní mluvčí Ludmila Brousilová.

Strojvůdce už střetu s cyklistou nemohl zabránit. Nepomohlo ani okamžité opakované varování hlasitou signalizací. Cyklista byl po srážce při vědomí.

Přivolaní zdravotníci mu okamžitě poskytli potřebnou pomoc. „Muž utrpěl mnohačetná velmi vážná poranění, se kterými jsme jej převezli na anesteziologicko resuscitační oddělení valašskomeziříčské nemocnice. Tady později zraněním podlehl,“ uvedl mluvčí Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje Petr Olšan.

Na místo neštěstí kromě záchranářů a policistů přijeli také pracovníci z provozního obvodu Českých drah Valašské Meziříčí a drážní inspekce v Ostravě.

Strojvedoucí se podrobil dechové zkoušce, která prokázala, že alkohol nepil. Podle mluvčí Českých drah Kateřiny Šubové vyšetřování ještě bude pokračovat například technickou prohlídkou vlaku. „S největší pravděpodobností ale srážku nezavinil strojvůdce,“ uvedla Šubová.

Doplnila, že kvůli nehodě České dráhy v místě načas zastavily železniční dopravu. „Cestující mohli využít přepravu náhradními autobusovými spoji.“