Krajští hasiči z Klobouků byli na místě do čtyř minut od nahlášení nehody.

„Osobní auto skončilo převrácené v korytě potoku. Osoby, které v něm cestovaly, byly v době příjezdu hasičů už mimo vrak vozidla. Jeden z cestujících ležel přímo v korytě potoku. Už od prvního okamžiku bylo jasné, že jeho zranění jsou velmi vážná," přiblížil mluvčí krajských hasičů Libor Netopil.

Oběma zraněným poskytli hasiči okamžitou předlékařskou pomoc. Následně se jich ujala posádka zdravotnické záchranné služby. Po provedeném ošetření byl jeden ze zraněných transportován do nemocnice sanitním vozem, pro druhého zraněného byl na místo nehody povolán vrtulník letecké záchranné služby.

„Jednotka provedla zajištění vozidla proti vzniku požáru a úniku provozních kapalin. Na žádost velitele zásahu byl povolán na místo události také jeřáb ze stanice Otrokovice, který vyprostil vrak vozidla z koryta potoku," dodal Netopil.

V průběhu zásahu se také vystřídaly směny zasahujících hasičů. Po příjezdu vozidla odtahové služby dokončili hasiči likvidační práce a místo zásahu předali poté policistům.

Šídlová Marie