„Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů z Holešova s jedním zásahovým vozem ve společném výjezdu s dobrovolnými hasiči. Po příjezdu zjistili, že těsně před obcí Roštění havaroval osobní vůz Opel Corsa,“ informoval mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček.

Šestačtyřicetiletá řidička vyjela mezi obcemi Rymice a Roštění mimo vozovku, kde narazila do hrany betonového mostku a skončila v korytě místní říčky Roštěnka. Při havárii utrpěla žena zranění v oblasti hrudníku a šok.

„Hasiči byli ze záchranářů na místě jako první a za sedm minut od výjezdu. Pomohli zraněné ženě do auta a následně ji předali do péče zdravotníků. Po prvotním ošetření byla žena odvezena do nemocnice k další nezbytné péči,“ pokračoval mluvčí Mitáček.

Pak zajistili vrak vozu proti případnému požáru a úniku provozních kapalin. Vytažení auta z koryta potoka si zajistil majitel sám, a to technikou z místního družstva. „Hasiči preventivně zůstali na místě havárie i po dobu vyprošťování auta, kterému ale pouze přihlíželi,“ uzavřel mluvčí Mitáček.