„To mu ale v jízdě nezabránilo a pokračoval dál. Zanedlouho mu byl jeho jízdní pruh opět malý, přejel do protisměru a na chodník. Jen shodou šťastných náhod se při jeho jízdě trvající asi deset kilometrů nikomu nic nestalo,“ uvedla policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Řidič nakonec zastavil na parkovišti, odkud chtěl opět vyjet. V tom mu ale zabránili policisté. „Dechová zkouška u řidiče ukázala hodnotu 2,26 promile alkoholu, zkouška na přítomnost drog byla negativní,“ informovala mluvčí.

Nehoda u Držkové na Zlínsku; úterý 20. února 2024
Řidič se u Držkové na Zlínsku se svým autem přetočil přes střechu

Muž policistům vysvětlil, že za jeho stavem stojí slivovice, kterou dopoledne popíjel. „Před příjezdem dopravních policistů si ještě stačil ve vozidle zdřímnout,“ poznamenala Kozumplíková.

Škoda, kterou nezodpovědný řidič způsobil na autech a sloupu veřejného osvětlení, činí předběžně devadesát tisíc korun. Dopravní policisté muži na místě zadrželi řidičský průkaz a další jízdu mu zakázali. „Za ohrožení pod vlivem návykové látky mu hrozí peněžitý trest, zákaz řízení a až tříletý trest odnětí svobody,“ uzavřela mluvčí.