První nehoda dvou osobních vozů se stala před čtvrtou hodinou na zlínských Jižních Svazích v ulici na Honech II.

Na místo vyjeli hasiči z centrální stanice Zlín, téměř současně s hasiči dorazila i posádka zdravotnické záchranné služby. „Do péče si převzala zraněnou řidičku. Hasiči provedli protipožární opatření a zasypali uniklé provozní kapaliny sorbentem,“ popsal mluvčí krajských hasičů David Martinec.

Druhá dopravní nehoda osobního vozu se stala ve čtvrt na pět odpoledne nedaleko Uherského Ostrohu ve čtvrt na pět.

Auto, ve kterém cestoval řidič s dítětem, se při havárii převrátilo na bok. „Jako první se v rámci mezikrajské výpomoci dostavila na místo jednotka z Veselí nad Moravou, která pomohla muži i dítěti, dostat se ven z vozidla,“ popsal Martinec.

Přestože dospělý ani malý pasažér nejevili známky zranění, byla přivolána posádka zdravotnické záchranné služby a dítě dostalo od hasičů dráčka Záchranáčka.

Na místo se následně dostavili hasiči z Uherského Hradiště, kteří se postarali o protipožární opatření a větší množství uniklých provozních kapalin zasypali sorbentem. „Asistovali také při převrácení vozidla zpět na kola a jeho naložení na vůz odtahové služby,“ doplnil David Martinec.

Třetí nehoda se stala po páté hodině ve Fryštáku. Stejně jako k první nehodě, i k této vyjížděli hasiči z centrální stanice ve Zlíně. „Jednalo se o nehodu motocyklu a osobního vozidla. Zraněného motorkáře si převzali do péče záchranáři,“ přiblížil Martinec.

Hasiči na místě nehody usměrňovali dopravu, zasypali provozní kapaliny sorbentem a po závěrečném úklidu se vrátili zpět na základnu.