„Totožnost zraněného jsme zjistili v místě bydliště jeho společníka, který na kolejích zemřel. Ptali jsme se jeho známých a přátel, a právě ti nám prozradili, kdo je jeho těžce zraněný kamarád,“ vysvětlila přerovská policejní mluvčí Michaela Sedláčková. Mladík podle ní letos dovrší dvacet let a pochází z Kojetínska.

Jeho výslech však zatím nepřichází v úvahu. „Čekáme na souhlas lékařů. Až řeknou, že už je muž schopný výpovědi, hned ho vyslechneme,“ doplnila Sedláčková.

Zraněný je stále v péči olomoucké fakultní nemocnice. „Pacienta jsme přijímali na traumatologii ve vážném stavu, utrpěl amputaci obou dolních končetin. Podrobil se operaci a nyní je v umělém spánku,“ řekl mluvčí olomoucké fakultní nemocnice Egon Havrlant.

Policie zatím stále neví, proč oba muži nereagovali na výstražné houkání vlaku. „Vyšetřovacích verzí je více. Důvodem mohl být pokus o sebevraždu, ale muži mohli být i opilí nebo pod vlivem návykových látek. To prokáže až pitva u zemřelého a odběr krve u zraněného muže,“ řekla už v úterý mluvčí přerovské policie Michaela Sedláčková.

Celý případ otřásl obyvateli Kojetína na Přerovsku. „Je to tragédie, protože přišel o život mladý člověk. Bližší okolnosti a pozadí celého případu ale zatím neznáme, protože šetření je teprve na samotném začátku,“ řekl místostarosta Kojetína Jiří Šírek (nez.).

Podle důvěryhodných zdrojů blízkých policii se však zřejmě jednalo spíše o nešťastnou náhodu, než o pokus obou mladíků spáchat sebevraždu.

(pu, vav)