VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ON-LINE o Holešovské Regatě s Michalem Žáčkem

Michal Žáček, majitel pořádající Agentury Velryba, vám odpovídal ve středu 24. května od 14 hodin.

ON-LINE o Holešovské Regatě s Michalem Žáčkem

Michal Žáček

Tento rozhovor byl ukončen dne 24.5.2017
DOTAZ: Představte si že máte možnost pozvat na Regatu jakoukoli kapelu včetně těch nejslavnějších, zahraničních a třeba i zaniklých - jaká by byla závěrečná trojice pro sobotní večer podle vašeho osobního gusta?
ODPOVĚĎ:Dobrý den všem a předem díky za vaše dotazy a zájem o Holešovskou Regatu.
Na první dotaz bych odpověděl trojicí jmen, Beatles, One Republic a Buena Vista Social Club. Beatles proto, že ti byli u prapočátku všeho a jsou aktuální doposud, One Republic proto, že to je moje oblíbená popová, ale přitom nevtíravá pohodovka a představa letního večera se zapadajícím sluncem za Holešovský zámek při krásných kubánských písních kultovních Buena Vista se mi zamlouvá jako ideální.
DOTAZ: Dobrý den, zajímalo mne, kolik tam letos budete mít prostoru pro děti. Předloni tam byly u atrakcí hrozné fronty, bude to letos lepší? A také co se týče stánků, přibude jich? Ty fronty jsou takové na hraně po pravdě.
ODPOVĚĎ:Dobrý den, prostoru pro děti bude určitě dost. Ostatně jsme rodinný festival a na tom nehodláme do budoucna nic měnit. Pro děti zahraje Kašpárek v rohlíku, mnoho atrakcí bude jak na koukání, tak i na skákání, i když při plném areálu frontám například u skákacího hradu těžko zamezíme... Mám pro vás ale radu. Pokud bude u skluzavek obsazeno, dejte dětem rozchod po louce, tam si můžou bez řad zadovádět na trávě. A až je tráva přestane bavit, jsou ještě v zámecké zahradě například stromy. I když se to zdá v současnosti neskutečné, ještě před dvaceti lety to byly nejoblíbenější zdroje dětského hraní. A právě kvůli prostředí, které samo o sobě skýtá možnosti hry i odpočinku, se náš festival v zámeckých zahradách v Holešově koná :-)
Co se týče stánků, je to to samé. Ale věřím, že jich bude dostatek na to, aby jste nikde na jídlo či pití půl hodiny nestáli.
DOTAZ: Dobrý den, jak to bude letos s autogramiádama. Třeba takovej Janda, to by byla šupa, kdyby se s fanoušky setkal, Nelze se nějak přeimluvit?
ODPOVĚĎ:Možnost uspořádání autogramiády má před festivalem nabídnuto každá kapela, která u nás hraje. Je pro to dokonce vyhrazeno místo hned vedle festivalového infopointu. Záleží ale na okolnostech, hlavně časových, jestli kapely autogramiádu udělají nebo ne. Zrovna Petr Janda není žádnou "nafrněnou hvězdou" a s fanoušky se rád setkává, takže věřím, že tomu tak bude, ať už neformálně nebo formálně, i na Holešovské Regatě.
DOTAZ: Pane Žáčku, nevyrazíte letos také na vodu s plavidlem, ať je nějaká sranda? :-)
ODPOVĚĎ:Velmi rád bych, ale asi bych si to skrze všechny ty starosti moc neužil. Už teď mám v hlavě tolik informací k letošní Regatě, že bych těžko hledal mozkovou kapacitu na to, vymyslet design plavidla a případně ho ještě i sestavit. Ale děkuji za podnět, budu se touto myšlenkou při dlouhých zimních večerech zabývat směrem k příštímu ročníku. :-)
DOTAZ: Dobrý den, budu moct kouřit v areálu, nebo bude nějaký rauchplatz někde speciálně stranou?
ODPOVĚĎ:Děkuji za tuto otázku, která je letos aktuální. Rozhodli jsme se letos POŽÁDAT diváky o respektování DOHODY o tom, že se bude kouřit jen na vyhrazených místech. Nechtěli jsme to přikazovat, abychom vypadali stejně jako naši zákonodárci, kteří mají pocit, že svým občanům musí všechno předem nalajnovat. Pro dodržování této naší dohody bude v rámci festivalu připraveno cca 6 míst pro kuřáky, včetně posezení, velkých popelníků a slunečníků. Tímto vším sledujeme hlavně dvě věci: za prvé bychom rádi zamezili situacím, kdy jeden kuřák uprostřed louky otráví vzduch kouřem všem okolo, včetně dětí a za druhé bychom rádi, aby zašlapaných nedopalků od cigaret bylo po festivalu v zámecké zahradě mnohem, mnohem méně. Sám jsem bývalý kuřák, ale s čistým svědomím mohu prohlásit, že cigaretu jsem nikdy neuklízel tím způsobem, že bych ji hodil na zem, šlápl na ni a tím ji považoval za odklizenou. Bohužel, například na minulé Regatě, jsme takto "odklizených" cigaret našli několik tisíc. Věřím, že rozumní kuřáci tuto naši prosbu pochopí a budou ji akceptovat. Takže zpět k Vaší otázce, na Regatě si zapálit můžete, ideálně na místech která jsou k tomu určená. Upřímné díky za pochopení :-)
DOTAZ: Dobrý den,
chystám se na Holešovskou regatu vyrazit úplně poprvé. Bereme děti, ale jsou ještě malé, myslíte, že je tam nějak zabavíme? Děkuji.
ODPOVĚĎ:Určitě ano, festival jsme kdysi vymýšleli hlavně proto, aby byl i pro rodiny s malými dětmi! Další podrobnosti viz má odpověď na jednu z předešlých otázek. Případně festivalový web www.holesovskaregata.cz, kde najdete všechny podrobnosti k festivalu a jeho programu. A abych vás uklidnil ještě více, rád a hrdě uvádím, že diváci s kočárky a malými dětmi jsou u nás často k vidění.
DOTAZ: Jak dlouho trvá úklid po takové akci? Máte představu kolik kilo odpadu vznikne?
ODPOVĚĎ:Úklid po Holešovské Regatě netrvá zase tak moc dlouho díky tomu, že na něj chodí slušní a vychovaní diváci :-) Jestliže v sobotu ve 22:00 Regata končí závěrečným ohňostrojem, zpravidla o 24 hodin později, v neděli večer, máme vše sbaleno, uklizeno a prostor zahrad je připravený k předání městu. Množství odpadu na kila neznám, ale většinou jsou to tři velké kontejnery převážně plastového odpadu od jídelních stánků.
DOTAZ: Zdravím, chtěl bych se zeptat, na jaké pivečko se můžu těšit? Bude i kroměřížský Maxmilián? :)
ODPOVĚĎ:Zdravím také, Maxmilián nebude, bude Beran. A to ne ledajaký, ale Beran tankový, což milovníci piva jistě ocení. Beran a Kanec jsou pivní značky generálního partnera Holešovské Regaty, který kromě toho letos připravuje i novinku pro fajnšmekry, kterou bude stan pivních speciálů. Tam budou i další pivní značky, vetšinou z produkce malých regionálních pivovarů, takže tam se možná objeví i ten Váš Maxík :-)
DOTAZ: Letos jste mi udělali úplně neskutečnou radost s kapelou Olympik, je to moje srdcovka největší. Ještě víc by mne potěšilo, kdyby s nimi šlo někde vyfotit a získat autogram. Půjde to?
ODPOVĚĎ:Majko jsme rádi, že Vás Olympic potěšil. Odpověď ohledně autogramiády nebo focení viz jedna z předešlých odpovědí. Málokdo ví, že Olympic byla první "velká kapela", jejíž koncert Velryba pořádala. Bylo to v roce 1995 a od té doby nás s Džangem (muzikantská přezdívka Petra Jandy) a jeho Boys pojí osobní přátelství. Takže i já jsem sám sobě Olympikem udělal radost, z čehož mám radost skoro tak velkou, jako je aktuální radost, že máte radost :-) :-)
DOTAZ: Chtěl bych přijet se stanem, a na kole. Je to možné? Je po dobu festivalu zabezpečeno, že mi stan nikdo nevykrade?Museli jste už takovou věc někdy řešit?
ODPOVĚĎ:Opět letos připravujeme stanovou louku v blízkosti místního koupaliště. Pokud vím, za těch šest let, ani jednou nebylo hlášeno, že by se někomu něco ze stanu ztratilo. Ale ručit za to bohužel nemůžeme. To samé s kolem. Je možné si jej zamknout u vchodu do areálu v dohledu security na vchodu, ale jako pořadatelé nejsme schopni nikomu ostrahu garantovat.
DOTAZ: Zatím jsem neměl odvahu, ale letos, letos to už fakt chci zkusit. Rád bych se poprvé přihlásil na ten přejezd lávky. Jde to ještě? A poradíte nějakou strategii, jak to vyhrát? Děkuji :-)
ODPOVĚĎ:Těžko Vám Robine poradím nějakou strategii, když jsem byl historicky prvním jezdcem, který sebou za půlkou lávky žuchnul do vody. Přihlašování na přejezd lávky probíhá až v sobotu přímo na festivalu, takže šanci ještě máte. Odvahu a hlavu vzhůru :-)
DOTAZ: Neuvažujete na dobu festivalu o nainstalování webkamery, která by snímala areál, tak jako je to třeba v lázních? Známí letos nemůžou jet a my bychom jim rádi do té kamery aspoň zamávali.
ODPOVĚĎ:Online kamera bývá běžně nainstalovaná na zámku směrem do zahrady. Snímá tedy záda pódia a zbytek areálu v dohledu. Takže mávejte, případně si s přáteli zavolejte přes FaceTime, Facebook, WhatsApp nebo Skype. I tyto chytré aplikace umožňují přátelské mávání. Nebo buďte originální a pošlete přátelům z Holešova pohlednici. To už je dnes tak neobvyklé, že na to přátelé jistě dlouho nezapomenou.
DOTAZ: Mám desetileté hyperaktivní dítě a už teď vím, že na dobu festivalu nebudu mít hlídání. Tak zatím jen zvažuji, jestli vůbec jet. Bude tam pro mého hyperaktivce dostatek zábavy a možnost běhat a řádit, abych i já si mohla alespoň ten jeden den užít, aniž bych se o něj musela bát?
ODPOVĚĎ:Paní Radko, věřím, že zábavy pro děti bude na Regatě dost. Ale své dítě určitě znáte vy nejlíp, takže dle nabídky doprovodného programu zvažte podle své zkušenosti. Myslím, že třeba taneční workshopy na nádvoří zámku budou pro hyperaktivní děti ideální. A kdyby ani to nezabralo, zkusíme synkovi zařídit tandemový seskok s parašutisty, kteří budou mít letos výsadek přímo do areálu festivalu. To by mohlo zabrat, ne? :-)
DOTAZ: Dobrý den, nestává se z Holešovské regaty příliš velká akce? Neměli byste spíše zvát méně profláknuté kapely, aby festival zůstal příjemně domácký a ne tak megalomanský?
ODPOVĚĎ:Doufám, že nestává. Snažíme se atmosféru festivalu udržet na typu "větší rodinné akce". Pojem profláknutá kapela je relativní, my spíše zveme kapely, které doufáme, že se lidem budou líbit. To je hlavní kritérium u kterého určitě zůstaneme i do budoucna. Jestli je kapela profláknutá nebo ne, je druhotné.
DOTAZ: Dobrý den,
už se těšíme na letošní Regatu :-) Neuvažujete v dalším ročníku pozvat třeba Palo Haberu? Držím pěsti ať se tento rok vydaří tak jako ty minulé. Hezký den
ODPOVĚĎ:Jsme rádi, že se těšíte. Pro příští ročník uvažujeme nad různými interprety, něco už máme potvrzeno, něco ještě ne, ale Vám musím odpovědět pouze stručně. Nechte se překvapit, jasno bude tradičně na konci listopadu. :-)
DOTAZ: Dobrý den,
na Regatu se moc těším a chci se zeptat zda možnost stanování zůstává nezměněna a naopak jestli se zlepší nabídka v bufetu u kempu? Taky by mě zajímalo, zda bude více možností se najíst u stolu. Díky a přeji zdárný průběh letošní Regaty.
ODPOVĚĎ:Dobrý den Markéto, stanování zůstává stejné, nabídka bufetu na koupališti nezáleží na nás, ale na jeho provozovateli. Stolů budou v areálu festivalu stovky, tak snad nějaký zbude i na Vás.
DOTAZ: Proč bych si neměl nechat letošní ročník ujít?
ODPOVĚĎ:Pane Mirku, nenutím Vás, ale zkuste si projít všechny mé dnešní odpovědi, k tomu festivalový web a samozřejmě všechny články v Deníku, který je hlavním mediálním partnerem Holešovské Regaty. To Vám pomůže získat přehled o tom, co všechno letošní Regata nabízí, a pak už je jen na Vás, zda-li se rozhodnete na festival dorazit. :-)

Děkuji všem, za všechny otázky. A s těmi, které mé odpovědi přesvědčily, se těším na viděnou na letošní Holešovské Regatě.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení