„Samozřejmě jsme šťastní. Před startem sezony jsme o podobném úspěchu, s nímž je rovněž spojen postup do podzimní části extraligy, vůbec nesnili,“ zářil po utkání štěstím hrající místopředseda klubu Martin Dosoudil.

Oba celky si postupem do finále automaticky zajistily postup do nejvyšší soutěže. O zlínském úspěchu se však rozhodlo až v polovině týdne, kdy Sportovně technická komise České ragbyové unie rozhodla o kontumaci semifinálového duelu v neprospěch Havířova (neoprávěněný start tří polských hráčů – pozn. red.). „Třebaže jsme se o postupu do finále a hlavně extraligy dozvěděli ve čtvrtek, dokázali jsme se náležitě připravit. Až na nevydařený úvod, který jsme nekoncentrovaností prospali, jsme měli jasně navrch. Jsme nesmírně šťastní a úspěch náležitě oslavíme,“ prohlásil kapitán zlínského týmu Tomáš Novosad, který se stejně jako jeho spoluhráči dočkal od trenéra motivační prémie. „V šatně na vás čeká slibovaný litr slivovice,“ potvrdil vysmátý kouč Jan Tvrdoň.

Třebaže si Zlín vybojoval možnost startu v novém ročníku extraligy, definitivní ano a přihlášku sdělí v horizontu týdne. „Bez maximálního přístupu většiny třicetičlenného kádru by postup neměl smysl. Pokud se kluci rozhodnout věnovat přes dvacet víkendů reprezentaci klubu, věřím, že výkonný výbor naše rozhodnutí posvětí,“ dodal Tvrdoň.