Trať s asfaltovým povrchem je rozložená do sedmi okruhů a povede ulicemi města. Má absolutně rovinatý charakter. Převýšení jednoho okruhu je 4 metry. Pořadatelé vypsali čtyři kategorie mužů a dvě kategorie žen. Půlmaraton zaštiťuje místostarosta Otrokovic Petr Ťopek.

Kromě toho se v Otrokovicích poběží pod záštitou otrokovické starostky Hany Večerkové od 8 hodin závod v 63,3 kilometrovém maratonu a půl a na stejné trati štafetový maraton a půl mix/ženy.

V 10.30 hodin uslyší startovní výstřel štafetový půlmaraton institucí, firem, rodin, přátel Josefa Podmolíka a půlmaraton smíšených štafet mládeže. Připravené jsou i vložené dětské a dorostenecké závody. Nad nimi převzal záštitu další otrokovický místostarosta Ondřej Wilczynský.  

Loni v 19. ročníku Otrokovického půlmaratonu zvítězil časem 1:04:55 účastník olympijských her v Rio de Janeiru Kipkosgei Nelson Cherutich z Bahrajnu. To je zároveň nový mužský traťový rekord půlmaratonu v Otrokovicích. Závod žen v roce 2018 vyhrála Keňanka Agnes Chebet, jež vybojovala první příčku za čas 1:15:56.

Ženský traťový rekord drží z roku 2014 Peris Jerono z Keni. Ta před pěti lety dosáhla času 1:13:37.

   ČASOVÝ PROGRAM ZÁVODŮ V OTROKOVICÍCH V RÁMCI MEMORIÁLU MUDR JOSEFA PODMOLÍKA V SOBOTU 2. LISTOPADU 2019:

    8:00 start maratonu a půl + štafetového maratonu a půl MIX/ŽENY.

    9:00 závody mladších žáků, mladších žaček a starších žaček.

    9:10 závody starších žáků a dorostenek.

    9:25 závod dorostenců.

    9:45 závod přípravek.

   10:00 vyhlášení výsledků závodů mládeže.

   10:30 start štafetového půlmaratonu institucí, firem, rodin, přátel Josefa Podmolíka a půlmaratonu smíšených štafet mládeže.

   12:30 vyhlášení výsledků štafetových půlmaratonů.

   13:15 start závodu v půlmaratonu Memoriálu MUDr Josefa Podmolíka.

   15:30 vyhlášení výsledků Otrokovického půlmaratonu – Memoriálu MUDr Josefa Podmolíka a výsledků maratonu a půl.