„Určitě se porveme o postup do čtyřčlenného play off,“ plánuje hrající vedoucí mužstva Václav Pelnář (na snímku).

Jedničku KST Zlín těší, že se družstvu vydařila letní příprava. „Většina hráčů začala s tréninkem už v polovině července. Nejprve se tradičně pracovalo na fyzické kondici. Nepopulární letní dril jsme si ale zpestřovali fotbalem, tenisem, jezdili jsme rovněž na kole a chodili plavat.

Od začátku srpna už jsme se věnovali herní průpravě. Nacvičovalo se podání a jeho příjem a také přechod do útoku. Zúčastnili jsme se rovněž mezinárodního turnaje ve Slavičíně,“ informoval Pelnář.

Soupiska zlínského áčka je téměř totožná jako v předchozí sezoně a je složená vesměs ze zlínských odchovanců. Pelnářovi budou sekundovat Tomáš Smýkal, Lukáš Jandora, Martin Majzlík a Arnošt Topič.

„V záloze máme i mladíky z béčka Lišku, Smočka, Prokeše, Černockého, Dorňáka, Čajku nebo Šenkeříka,“ vyjmenoval Pelnář, který za největší favority považuje rezervy Králova Dvora, Havířova a týmy Liberce s Ústím nad Labem.

Zlínské družstvo začíná sezonu duelem 1. kola zítra od 14 hodin v Hodoníně. „Očekáváme dlouhý a vyrovnaný zápas. Abychom uspěli, nesmíme zaváhat ve čtyřhrách. Nějaké body je také nutné získat přes dva nejlepší domácí hráče Medveckého a Ježa. Silní ovšem jsou také Mikulec a Kalužný. Proto budeme spokojení i s remízou,“ přiznal Václav Pelnář. (hot