Pro druhé místo si paradoxně mezi muži, ale mimo soutěž, doplavala Petra Polanská. Ta jako sprinterka plavala společně s veterány pouze 1,2 kilometru dlouhou trať. Porazil ji jen dlouholetý český reprezentant v této disciplíně Zbyněk Svozil z olomouckého klu­bu.

Mezi seniory už Zlínští tolik úspěšní nebyli. Jan Mikl, Petr Holík i Radek Kordula se na 4,5km trati neprosadili a obsadili až pozice v druhé polovině startovního pole. Z vítězství se radovali Libor Válek z Mostu a Zuzana Svozilová z Olomouce, a oba se tak ujali vedení v Českém poháru. Druhé kolo se uskuteční za tři týdny na Těrlické přehradě.

Ovšem už tento víkend čeká na zlínské ploutvové plavce další z vrcholů sezony. V Českých Budějovicích totiž proběhne Mistrovství republiky v ploutvovém plavání v bazénových disciplínách. Nemo zde bude reprezentovat 12 závodníků.

Trenéři věří spíš ženské polovině týmu, která se bude opírat o výkony Petry Polanské, Aleny Absolonové, Beaty Polišenské a Michaely Sovišové.

U mužů naopak budou chybět kvůli studijním povinnostem zkušený Tomáš Baran, Jan Coufal, jenž doléčuje mononukleózu, a Petr Holík, kterého trápí problémy s kotníkem. Z mladších závodníků Nema by se mohl prosadit Vladimír Soviš, překvapit však mohou i Jan Mikl a Radek Kordula.