„Je to ještě hodně čerstvé na to, abych tam dva dny nějakým způsobem přežil. Nebylo by to rozumné," přiznal Folta.

Se svým týmem se však poctivě připravoval na soupeře a spřádá taktické plány, které by vedly k alespoň jednomu z víkendových vítězství na půdě Chodova.

„Na tréninku jsme si soupeře už po několikáté dost poctivě rozebrali. Hráče jsem upozorňoval na nejsilnější stránky Chodova a naopak také kde má díry. Den před zápasem se zaměříme ještě na přesilovky, oslabení a standardní situace. Já osobně i hráči věříme, že momentálně je Chodov hodně hratelným soupeřem. Uvidíme, jak si kluci na hřišti soupeře budou věřit. Potřebné sebevědomí bude tím nejdůležitějším. Potřebujeme dovézt jedno vítězství, a když se nám to podaří, tak by soupeř mohl být nalomený," předpovídá Folta.

Otrokovice i Chodov se budou muset obejít bez svých opor. Zranění neumožní start Uhrinovskému s Valčíkem, na druhé straně bude domácím scházet tvůrce hry Pražák.

„Zatím to nevypadá, že by se Lukáš dokázal doléčit. Nahradit jej nebude jenom tak, protože je letos jednoznačně naším nejlepším hráčem. To potvrdila i pozvánka do reprezentace. Pro nás to bude velká ztráta. Je možné, že proto upravíme i naši taktiku. Na druhé straně je i Pražák hodně šikovný a tvořivý hráč a díru po něm taky nebude jednoduché zalepit. Ztráty na obou stranách jsou srovnatelné," přiznal otrokovický kouč.

Zápasy play off mají úplně jiné tempo než duely v základní části a ještě více rozhoduje domácí prostředí.

„Myslím si, že Chodov se pokusí minimálně na začátku zápasu vyvinout velký tlak, aby se uklidnil a brankově nám odskočil. S tím se musíme poprat. Každý chce využít domácího prostředí a urvat zápasy pro sebe. My budeme mít výhodu domácího prostředí ještě větší, protože máme nejlepší publikum v soutěži a Chodov to dobře ví," zdůraznil Daniel Folta.

Otrokovický trenér bude oba zápasy sledovat doma a své postřehy bude konzultovat se svými asistenty, především však kondičním trenérem Martinem Hálou, který bude pověřen koučingem.

„Doufám, že video ze zápasu bude fungovat a budu moct kluky sledovat. Jsme domluvení, že okamžitě po skončení každé třetiny si budeme volat. Řeknu jim své názory a oni to budou muset realizovat na hřišti. Určitě to není ideální stav, protože nemohu reagovat během třetiny," dodal Folta.