Domácí trenér Kvapil byl po letošní premiéře samozřejmě nespokojený.

„V utkání jsme vydrželi hrát aktivně dopředu i dozadu pouze první třetinu. Ve druhé třetině nás soupeř potrestal a získal větší kontrolu nad hrou. Šance jsme si sice vytvořili, bohužel je nedokážeme využívat,“ posteskl si otrokovický kouč, který ví, že Panteři musí v dalších zápasech zlepšit hlavně produktivitu a zapracovat na střelbě.

„Nemůžeme vyhrávat zápasy s tak malým počtem střel,“ uvědomuje si Kvapil.

Moravané proti Spartě vyslali na hostujícího brankáře Beneše jen třináct pokusů.

I tak si ale Pražané si po úvodním utkání nové sezony oddechli.

„Na začátek sezony to byl těžký zápas, který jsme zvládli poctivou defenzivou. Postupně jsme získávali jistotu na hokejky a došli si v náročném utkání pro tři body. Ty jsou ze hřiště Panterů vynikající,“ vážil si výsledku kouč Sparty Radek Skalička.

Úvodní triumf ale nijak zvlášť nepřeceňoval. „Pořád je před námi hodně práce,“ ví Skalička.

Panterům k prvním letošním bodům nepomohla ani rychlá trefa Haši, kterému už ve 2. minutě asistoval Vykopal.

Sparta dokázala odpovědět ještě v první třetině. Po nedovoleném zákroku Szwedy nařídili rozhodčí proti domácím trestné střílení. Křenek si mazácky navedl míček na pravou stranu a překonal gólmana Michajloviče.

Pražané završili obrat krátce po přestávce, když se po Čermákově přihrávce prosadil Velc.

Oba hráči si spolupráci zopakovali i ve 49. minutě, kdy pečetili triumf Sparty. „Na úvod to bylo těžké utkání, od kterého se můžeme jenom odrazit,“ věří Kvapil.

Moravané se po porážce 1:3 musí rychle otřepat, neboť další víkend je čeká náročný dvojzápase. V sobotu se Kvapilův tým představí v Praze, kde vyzve Královské Vinohrady, v pondělním televizním utkání se v domácím prostředí utká s brněnským Hattrickem.

Superliga mužů, 1. kolo -

HU-Fa Panthers Otrokovice – ACEMA Sparta Praha 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 2. Jakub Haša (Vykopal) – 16. Radim Křenek z trestného střílení, 22. Matyáš Velc (Čermák), 49. Matyáš Velc (Čermák). Rozhodčí: Gavlas, Mikula. Vyloučení: 4:3. Bez využití. Diváci: 252. Střely na branku: 13:18.

Otrokovice: Michaljovič (Majrich) – Zimmer, Mich. Nagy, Kvapil, Čevela – Červenka, Hrabal, Szweda – Koláčný, Gál, Blažek – Pešat, Kostolány, Zdražil – Vykopal, Petřík, Nehila – Haša.

Sparta: Mart. Beneš – Ježek, Bartoš, Garčar, Kozák, Marvánek, Zeman, Křenek – Kolstrunk, Juha, Ujhelyi – Zouzal, Velc, Pažák – Burian, Lang, Čermák – Pruner, Veselý.

Další výsledky 1. kola: Bohemians – Black Angels 8:4, Liberec – Ostrava 4:3, Chodov – Hattrick Brno 13:5.