Pražské víceboje již mají své pevné místo v kalendáři, a v tuzemské metropoli se představila také skupinka španělských a slovenských reprezentantů. Mužskému sedmiboji vládl po oba dny Slaven Dizdarevič, který nakonec nasbíral 5624 bodů. Druhá příčka patřila Adamu Nejedlému z Dukly Praha a hned za ním skončil zlínský talent Adam Pašiak.

„Nebyl to špatný výsledek na úvod sezony, i když si myslím, že mám na víc. Ovšem závodil jsem v seniorské kategorii, takže jsem nevěděl, zda závod vůbec dokončím. Bylo to buď, anebo. Naštěstí to vyšlo, i když ne se všemi výkony mohu být spokojený,“ uvedl 18letý atlet AK Zlín.

Mrzel jej zejména skok o tyči, při kterém třikrát smolně shodil laťku ve výšce 4,90 metru, a skok do výšky. V něm se přehoupl jen přes 1,86 metru. Sám přitom pomýšlel alespoň o čtyři centimetry výš.

„Víkendový mítink jsem bral především jako přípravu a kontrolní závod, abych zjistil, jak na tom jsem a zda mohu soutěžit i v seniorské kategorii. Ukázalo se, že ano, i když letos to bude ještě především o zvykání. Radost mi udělala také nominace do Zaragozy, kde už by to mohlo být zase o něco lepší,“ těší Adama Pašiaka.

Ale ještě předtím se v pátek a v sobotu představí na mítinku v Otrokovicích.

„Budu startovat v dálce a ve výšce,“ prozradil zlínský rodák.

Vrcholy halové sezony ale přijdou na řadu teprve v únoru. V Praze se nejprve uskuteční republikový šampionát ve víceboji, týden nato hostí tuzemská metropole mistrovství České republiky v jednotlivých disciplínách dorostenců a juniorů a hned následující víkend přijdou na řadu boje v seniorských kategoriích.

„Zatím nevím, čeho všeho se zúčastním. Určitě budu preferovat juniorské kategorie, ovšem rád bych si zazávodil i mezi muži. Každý seniorský start je pro mě velkou zkušeností,“ dodal Adam Pašiak.

Robert Štach