Na vítězství v běhu na 60 metrů přes překážky dosáhl v novém osobním rekordu Josef Polách, jehož výsledný čas 8,04 sekundy je velkým příslibem. A to i přes poněkud zpackanou kvalifikaci, kde zlínský junior hodně zaostal za svými možnostmi. Ve finále už to ale bylo úplně jiné kafe.

„Perfektní start, výborná technika a skvělý osobák,“ chválil svého svěřence trenér AK Zlín Milan Nožička.

Radost mu udělal i další překážkář Rostislav Navrátil, jenž mezi dorostenci obsadil ve stejné disciplíně výborné druhé místo. Také pro něj je čas 8,44 sekundy novým osobním maximem.

„Rosťa si před finále stěžoval na únavu i bolest svalu, které mohly pramenit z předchozího virového onemocnění, přesto běžel výborně a druhé místo je v jeho podání parádním výsledkem,“ radoval se Milan Nožička.

Blízko k medaili měl i další jeho svěřenec Vojtěch Jurutka, jenž v juniorském finále na 60 metrů skončil jen těsně pod stupni vítězů. Do samotného finále přitom po nevydařeném startu v kvalifikaci postupoval až z poslední možné pozice.

„Čtvrté místo po opakovaných respiračních onemocněních je pro mě opětovným utvrzením, že ve Vojtovi dřímá talent, který by bylo škoda nerozvinout,“ prohlásil po závodě trenér AK Zlín.

Naprázdno ovšem nevyšly v Bratislavě ani dívky. Z cenného zlata se mohla těšit na šedesátce přes překážky Kristýna Toufarová. Svou největší soupeřku Helenu Tomkovou z Přerova pokořila v obou startech.

„I přes drobnou kolizi na první překážce dosáhla Kristýna výborného času 8,65 sekundy a její vítězství bylo naprosto famózní,“ netajil se spokojeností s výkonem své svěřenkyně Milan Nožička. Michaela Palová své trenéry také potěšila, když mezi juniorkami doběhla na překážkářské šedesátce třetí.

Mezi žáky přidal ještě stříbrnou medaili v běhu na 150 metrů Jiří Staněk, čtvrtá doběhla na dvojnásobné distanci Kateřina Henešová. Na další zlatou medaili pak dosáhl v juniorském běhu na 3000 metrů Josef Veselý, jenž na poloviční vzdálenosti vybojoval pro zlínské barvy ještě bronz.