Trojnásobný mistr světa vdesetiboji Tomáš Dvořák ozdobí jubilejní desátý halový mítink ObalyMorava

„Startovní listina je za deset let jasně nejkvalitnější,“ podotkl manažer podniku Michal Petřík. Uspořádání celé akce přišlo pořadatele na 400tisíckorun.

Dvoudenní mítink dnes otevřou hladké a překážkové běhy na netradičních 40yardů. Vrcholem dne však bude večerní vrh koulí mužů, jediná disciplína, které se zúčastní zlínský rodák Tomáš Dvořák. „Na druhý den už bude na pražských přeborech,“ vyložil Petřík.

Ovítězství vkoulařském kruhu se utkají juniorský mistr Evropy zroku 2005Remigius Machura mladší, aktuální halový šampion starého kontinentu Slovák Mikuláš Konopka a jeho krajan a finalista olympijských her 2000vaustralském Sydney Milan Haborák, který drží výkonem 19.22metrů rekord mítinku. „Mohli bychom se dočkat jeho překonání a hodu za hranici 20metrů,“ láká Petřík.

Sobota patří jako obvykle technickým disciplínám a hned první by měla být zlatým hřebem akce. Hodinu před polednem začne skok otyči mužů a vsektoru se po dlouhodobém zranění objeví Adam Ptáček, který před čtyřmi lety získal na halovém mistrovství světa vBudapešti stříbro za výkon 570centimetrů. Pokud by se mu podařilo laťku ve stejné výši překonat inyní, kvalifikoval by se na letošní halové MS ve španělské Valencii.

Kvalitní podívanou slibovala ityčka žen, jenže kvůli zranění achillovky se odhlásila halová mistryně světa Pavla Rybová, která ještě pod svým dívčím jménem Hamáčková vyhrála halový světový šampionát vroce 2001vportugalském Lisabonu.

Ženskou dálku a trojskok ozdobí souboj Martiny Šestákové (dříve Darmovzalové) spolskou rekordmankou Lilianou Zagackou. Do bitvy oprvenství vdálce jistě promluví tuzemská jednička Denisa Ščerbová, která se přihlásila ina výšku. „Máme předběžně slíbenou účast ičeské reprezentantky Romany Dubnové. Záleží ale, vjaké bude pohodě po čtvrtečním mítinku vOstravě,“ pravil Michal Petřík.

Vmužské výšce předvede své umění několik atletů sosobními rekordy přes 220cm: olomoucký Dalibor Hon, Slovák Michal Kabelka, Holanďan Martijn Nuyens nebo Maďar Ronald Reichardt.

program mítinku

Pátek

15.30: 40yardů překážek ženy, I. běh

15.45: 40yardů překážek muži, I. běh

16.00: 40yardů ženy, rozběhy

16.15: 40yardů muži, rozběhy

16.30: koule ženy, juniorky, dorostenky, finále

17.30: 40yardů překážek ženy, II. běh

17.45: 40yardů překážek muži, II. běh

18.00: 40yardů ženy, finále

18.15: 40yardů muži, finále

18.30: koule muži, junioři, dorostenci, finále

Sobota

11.00: skok otyči muži, finále

skok daleký ženy, finále

12.30: skok daleký muži, finále

skok vysoký ženy, juniorky, dorostenky, finále

14.00: trojskok ženy, finále

skok otyči ženy, finále

14.30: skok vysoký muži, junioři, dorostenci, finále

15.30: trojskok muži, finále