Na stadion v Jablonci nad Nisou přijela Kroměříž jako vítěz základní části. „Před finále jsem provedl několik propočtů předpokládaného bodového zisku nás a Dukly a vždy mi vyšlo, že bychom měli odejít poraženi minimálně o tři body. Finále tedy slibovalo napínavou bitvu o každý bod, což se nakonec do puntíku potvrdilo,“ řekl Ota Šedý, vedoucí kroměřížského družstva.

S výjimkou první disciplíny, hodu kladivem, Hanáci celou soutěž dotahovali náskok soupeře, který v jednu chvíli činil až třicet bodů. K velkému obratu zaveleli běžci, kteří na 3000 metrů překážek a 3000 metrů obsadili první dvě místa. „Pozvedli tak v týmu bojovnou náladu,“ podotkl Šedý.

Kroměřížské manko na padesátinásobného mistra se začalo rapidně zmenšovat a před štafetou na 4x100m bylo staženo. Sprinterská štafeta se však kroměřížské čtveřici nepovedla tak, jak ji umí, a Dukla odskočila o jeden bod. „Před poslední disciplínou, štafetou na 4x400m, bylo infarktové dusno. Kluci to naštěstí s vypětím posledního zbytku sil zvládli a štafetu vyhráli. Štafeta Dukly byla navíc na šachovnici odsunuta Jiřím Vojtíkem na třetí místo, což nám v celkovém součtu vyneslo kýžený bod navíc,“ líčil Šedý, jak hanácký klub obhájil titul.

(lk)