Na Hané zazářila především Martina Černochová, která na šedesátimetrové trati potvrdila, že ve své věkové kategorii u nás nemá momentálně konkurenci. Čas 7.83 sekundy hovoří za vše.

Svěřenkyně trenéra Milana Nožičky tak má po titulu z dětské olympiády nakročeno k podobnému hattricku, na který předloni dosáhla další zlínská naděje Kristýna Toufarová na překážkářské stovce. Stačí jí už jen triumfovat v mezinárodním utkání se Slovenskem, kam se na základě letošních výkonů bez problémů nominovala.

Nejednalo se však o jediný úspěch zlínské atletiky. Ačkoliv už se nepodařilo navázat na další medailové vavříny, velkou radost svým trenérům udělal Martin Pavliš. Při své premiéře na domácím šampionátu postoupil v běhu na 800 metrů až do finále, kde skončil jen těsně pod stupni vítězů ­ čtvrtý. I on se může těšit z nominace na mezistátní utkání se Slovenskem.

„Nešetrný kontakt soupeřů na cílové rovince prvního kola vyvedl Martina z rovnováhy, odsunul jej na nevýhodnou pozici a v okamžiku, kdy se snažil dorazit vznikající mezeru, soupeři na špici nastoupili. V tom okamžiku už byla medaile prakticky ztracena, přesto Martin obrovsky zabojoval a ze závěru opět vytěžil maximum,“ popsal finálové snažení talentovaného půlkaře trenér AK Zlín Pavel Utíkal.

Velmi bojovným výkonem se podle něj prezentovala i tyčkařka Eva Polášková. Ta všechny přítomné zaujala nejen šestým místem a novým oddílovým rekordem v kategorii čtrnáctiletých, jehož hodnota teď činí 262 centimetrů, ale především netradičním ustrojením. „Jako pravý habešský bojovník totiž skákala naboso. Příští rok už to ale určitě vyzkouší i s tretrami,“ doplnil s úsměvem Pavel Utíkal.

Zlín měl na Hané ještě dvě želízka v ohni, překážkářky Bára Henešová a Eliška Doležalová však do finálových klání nepostoupily.