Atletky začaly sezonu rekordy

Zlín – Vstup do nové extraligové sezony družstev se zlínským atletkám vydařil. V úvodním mítinku hlavní atletické sezóny v Olomouci se zlínské ženy ukázaly ve velmi dobrém světle a v konkurenci devíti oddílů získaly čtvrté místo. Navíc vytvoření dvou oddílových rekordů je jistě příslibem kvalitní sezony.

12.5.2012

Zlínská atletka Kateřina Hálová (vlevo).Foto: Archiv

Oba padly v běhu na 400 metrů překážek. Kateřina Hálová zaběhla tuto trať za 59,99 sekundy, což ji zatím řadí na vrchol letošních českých atletických tabulek. Zároveň to vytváří reálný předpoklad pro to, aby se stříbrná medailistka z halového mistrovství republiky během nastávající sezony dál držela na špici české atletiky.

„V závodě jsem se necítila vůbec dobře. Překážky mi moc nevycházely, v cílové rovince mě už soupeřky nehnaly a vůbec se mi nezdálo, že běžím naplno. O to větší radost jsem měla, když jsem se dozvěděla výsledný čas. Běžet pod minutu 400 metrů překážek byl můj atletický sen. Mám na této trati ještě spoustu rezerv, takže pokud vydrží zdraví, je velká naděje na další zlepšování," uvedla Kateřina Hálová.

Michaela Palová, další svěřenkyně trenéra Martina Hály, doběhla na druhém místě hned za svou tréninkovou partnerkou. Vytvořila si osobní rekord o více než tři vteřiny a časem 62,43 sekundy stanovila nový oddílový rekord v kategorii do 22 let.

Výbornou formu ze zimní sezony potvrdila rovněž Gabriela Pallová. Věkem ještě juniorka získala výkonem 13,62 metru ve vrhu koulí výborné třetí místo. Erika Lorencová, její tréninková partnerka z vrhačské skupiny Radomila Skoumala, skončila v téže disciplíně sedmá. Stejného výsledku dosáhla Pallová za výborný výkon v hodu diskem, kde poslala kilové náčiní za 40metrovou hranici.

Za zmínku stojí i další medailové umístění zlínských děvčat, a to bronzová pozice Anety Komrskové v běhu na 100 metrů překážek. Sestra slavné české gymnastky v současné době studuje a trénuje v Praze, za svůj domácí tým pouze hostuje.

Do finálové osmičky se propracovaly také svěřenkyně trenéra Stanislava Lacigy. Aneta Přívarová a Barbora Lacigová hájily úspěšné zlínské barvy v trojskoku.

„Družstvo reprezentovaly také další závodnice, které sice nefigurují na předních příčkách, ale současná podoba extraligy je nastavena tak, že jsou obodovány výkony a ne pořadí, proto je každá závodnice platným členem týmu," vysvětlil vedoucí zlínského družstva žen Bohumil Vrána.

Autor: Robert Štach

12.5.2012 VSTUP DO DISKUSE

Zlínští hokejisté (v modrém) v 16. kole extraligy doma hostili Liberec. Na snímku brankář Kašík

Kašík v euforii: Neskutečné. Straší nás minulé roky

Hokejisté Zlína předvedli další famózní finiš a zdolali Liberec

Další obrat dokonán! Hokejisté Aukro Berani Zlín dokázali dotáhnout další obrat. Tentokrát po dvou slepených gólech během 42 vteřin Liberec vedl 2:0. Jenže beranům stačily poslední dvě a půl minuty, aby vyrovnali na 2:2 Lotyši Robertsem Bukartsem a Ralfsem Freibergsem.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Výsledky voleb ze všech obcí v našem okrese

Emocemi a překvapeními nabitý volební víkend přinesl spoustu zajímavých změn, výsledků a reakcí. Tištěný pondělní Deník jich bude plný.

Alena Gajdůšková: Radost mi kazí neúspěch, chci bojovat za pacienty

S rozporuplnými pocity se vrací do vrcholové politiky Alena Gajdůšková z ČSSD. „Z výsledků sociální demokracie jsem smutná a nešťastná. V kraji máme jediný mandát a získala jsem ho já. To je pro mě velice rozporuplné. I vůči Antonínu Seďovi, kterého takto ve sněmovně střídám a který byl vždycky slušným politikem,“ říká Gajdůšková.