Před závodem přitom zdaleka ne vše vypadalo tak idylicky. Týmu chyběly zraněné opory Černochová, Pallová, Janeková či Komrsková. Začínající dovolené či prázdniny pak způsobily, že z povolených 24 atletek jich do závodu zasáhlo pouze šestnáct. „I ostatní mužstva ale měla podobné problémy, nám se navíc po mateřské dovolené úspěšně vrátila Kateřina Hálová a poprvé po zranění nastoupila Slovenka Merita Bytygiová. Obě prokázaly, že jsou platnými posilami,“ předeslal vedoucí zlínského družstva žen Bohumil Vrána.

Jednoznačným lídrem zlínského kolektivu byla i v Hodoníně Barbora Lacigová. „Kromě tradičního vítězství v trojskoku přidala i osobní rekord v dálce a druhé místo,“ pochválil svou stálici vedoucí družstva. Solidní bodový přísun zaznamenaly také vrhačky Erika Lorencová, Lenka Tomaštíková a Monika Řičánková. „Bez jejich přispění by bylo družstvo pouze průměrné,“ ví Vrána.

Hodně vidět byly také všechny tři Slovenky. Andrea Holleyová nedala nikomu šanci v běhu na 400 metrů přes překážky, Merita Bytygiová vyhrála překážkářskou trať na 110 metrů a přidala třetí místo na dvoustovce. Neztratila se ani Denisa Bučková. Kristýna Toufarová i přes problémy se zády odstartovala do závodu na 100 metrů překážek a vybojovala druhé místo. „Pokud bude zdravotně v pořádku, určitě je schopná přidat body také v dalších disciplínách,“ ubezpečuje Vrána.

Tomu udělal obrovskou radost i úspěšný comeback Kateřiny Hálové. „Její skvělý a rychlý návrat po mateřské dovolené jsem neočekával,“ přiznal vedoucí družstva. Neopomněl zmínit ani příspěvek Evy Kozmíkové, Anety Přívarové, Kateřiny Henešové a její jmenovkyně Barbory. „Je to taková podpora ze druhé vlny, ale bez ní byl náš kolektiv podstatně slabší,“ upozornil Vrána.

Naopak na poslední příčce se již podruhé z uplynulých tří kol umístili zlínští muži. Mezi nimi zazářili pouze vítěz běhu na 400 metrů Tomáš Podoba a nejlepší trojskokan soutěže Lukáš Sojka. Tomu ještě v trojskokanském sektoru zdárně sekundoval třetí Michal Jursa. Těsně pod stupni vítězů pak skončil na desetikilometrové chodecké trati Zdeno Medera. Body dokázali přidat i další zlínští atleti, ale celkový výsledek přesto znamenal víc než dvacetibodovou ztrátu na předposlední Havířov.

Poslední prvoligové kolo hostí ve druhé polovině srpna Břeclav.