Stolní tenisty čeká vNivnici zápas Superligy

Zlínští ve dvou extraligových soubojích ztratili pouze čtyři sety a zcela bez potíží potvrdili svou převahu. Ato ještě nastoupili venku, přestože měli nárok na sehrání zápasů vdomácím prostředí. „Kvůli nulové atraktivitě soupeřů jsme souhlasili spřehozením pořadatelství. Alespoň jsme si nemuseli pronajímat halu a ušetřili tím peníze,“ vysvětlil šéf Avexu Antonín Výmola. „Avzhledem kdlouhodobě mizerné návštěvnosti ve zlínské hale se nedalo očekávat, že by to tentokrát bylo jiné,“dodal.

Avex se díky dvěma výhrám nad celky ze spodní části tabulky dostal na první pozici, ovšem obhájce titulu El Niňo Praha má sjednobodovou ztrátou jedno utkání kdobru.

Zlín už teď ale myslí na Superligu, vníž by se rád probojoval až do finále. Ktomu ale musí přejít přes dva protivníky. Zdolání první překážky vpodobě Innsbrucku by mělo bý formalitou. Před týdnem na stolech šestého celku rakouské ligy Zlín zvítězil 8:2 a ani vodvetě by neměl zaváhat. „Nepočítáme sničím jiným než svýhrou,“ přiznal trenér Vratislav Oslzla ipřesto, že mu stále bude scházet zkušený Marek Čihák. „Ještě se zotavuje po virovém onemocnění,“ informoval kouč, jenž opět nasadí do hry zbývající trio Radek Košťál, Martin Olejník a PetrDavid.

Ani proti Innsbrucku se Avex nepředstaví ve zlínské hale Zelené. Klubové vedení přesunulo utkání do Nivnice, kde Zlínští vminulé sezoně už párkrát nastoupili. „Ve Zlíně jsme se nedokázali dohodnout sbasketbalovým klubem, který by nám umožnil hrát až od sedmi hodin. Amy jsme chtěli začít vpět. Pokud vNivnici přijde sto fanoušků, atmosféra bude vynikající,“ věří předseda oddílu Antonín Výmola.

OSTRAVA– AVEX ZLÍN 0:7

Bindač, Pleva– David, Košťál 1:3, Bajger– Olejník 0:3, Bindač– David 0:3, Pleva– Košťál 0:3, Bindač– Olejník 0:3, Klimek– Košťál 1:3, Pleva– David1:3.

HAVÍŘOV B– AVEX ZLÍN 0:7

Ježo, Volný– David, Košťál 0:3, Ježo– Olejník 0:3, Volný– David 0:3, Mikulec– Košťál 0:3, Volný– Olejník 1:3, Ježo– Košťál 0:3, Mikulec– David 0:3.