Vsemifinále prestižní soutěže se moravský celek střetne sCelldömölkem. Série opět hraná na dvě utkání začne vúterý 5.února vMaďarsku, odveta se vzhledem kmistrovství světa družstev Číně odehraje až 11.března na Moravě.

Stejně jako vprvní utkání před týdnem Zlínští prohráli úvodní čtyřhru. Ato ipřesto, že nasadili svou nejlepší dvojici, vníž se po nemoci objevil po boku Radka Košťála uzdravený Marek Čihák. To byla ale jediná ztráta domácího týmu, který narazil na oslabeného protivníka. Rakušané totiž přijeli pouze se dvěma hráči. „Tím nás sice zklamali, ale itak si kluci dobře zahráli,“ podotkl trenér Avexu Vratislav Oslzla.

Avex tentokrát našel azyl vNivnici. Ve Zlíně se totiž nedohodl sbasketbalovým oddílem na uvolnění městské haly vBartošově čtvrti. Azměnu si všichni přímí aktéři pochvalovali. Do nivnické haly zavítaly dvě stovky fanoušků, kteří dokázali vytvořit vynikající atmosféru. „Přesně tak jsme si to představovali. Konečně jsme hráli stolní tenis pro diváky, což se nám ve Zlíně stávalo jen výjimečně,“ neskrýval nadšení trenér Avexu Vratislav Oslzla. „Je velmi pravděpodobné, že vNivnici budeme hrát inadále,“dodal.

Zlínští stolní tenisté si proti Innsbrucku připsali osmou superligovou výhru vřadě. Vtéto sezoně suverénně zvítězili vzákladní skupině a dobře vstoupili také do play off. Teď už ale druhý nasazený tým začíná myslet na semifinále. „Celldömölk bude hodně nepříjemný, ale nás láká vidina účasti ve finále, kde bychom se střetli se suverénem posledních sezon Niederösterre­ichem,“ pravil kouč Oslzla.

AVEX ZLÍN– INNSBRUCK 6:1

Čihák, Košťál– Gardos, Storf 0:3, Olejník– Storf 3:2, David– Maier 3:0 bez boje, Košťál– Gardos 3:1, David– Storf 3:0, Olejník– Gardos 3:0, Košťál– Maier 3:0 bez boje.