Janásek končí v Avexu po dvou sezonách. Když před dvěma lety přišel, byl jedničkou. V minulé sezoně zastával pozici třetího hráče za Košťálem a Čihákem. A svou roli plnil znamenitě. V playoff své kolegy zastínil a byl nejplatnějším členem týmu. Přesto si musel hledat nové angažmá, protože do klubu místo něj mířil David. „Když jsem se to dozvěděl, tak mě to mrzelo. Ale sehnal jsem si zahraniční angažmá, takže teď už jsem v pohodě,“ ujistil čtyřiatřicetiletý bojovník Tomáš Janásek, jenž bude působit v německém třeti ligovém Borsumu.

„Na Avex budu vzpomínat jen v dobrém. Byly to hrozně hezké dva roky, poznal jsem tady spoustu nových lidí,“ ohlédl se za zlínským působením. Stejnou soutěž jako Janásek bude hrát i čtyřiadvacetiletý Richard Feber. Extraligový náhradník, který v závěru první ligy pomohl B týmu k vítězství v soutěži, míří do Eilenburgu,kde už před několika lety působil.

Po již dříve oznámeném příchodu reprezentanta Olejníka získal Avex levorukého Davida. Rodák z Karviné, který se stolním tenisem začínal v Havířově, strávil poslední dvě sezony v béčku El Niňa. „Trošku jsem tam byl naštvaný, protože když před sezonou přišel Šimončík, byl hned v áčku. A na místě, které jsem měl slíbené. Nedostal jsem v prvním týmu příležitost, i když jsem na to měl výsledky. To je jeden z důvodů, proč z Prahy odcházím,“ vysvětloval dvaadvacetiletý Petr David, jenž šéfa zlínského klubu Výmolu zaujal letos na jaře ve čtvrtfinálovém utkání Superligy.

David na půdě Avexu podal suverénní výkon, přehrál všechny domácí stolní tenisty, získal tři body a vlastně si tím zajistil dvouletou smlouvu. „Nabízené podmínky i samotný klub se mi moc líbí. Pan Výmola je velký nadšenec a bojovník. Doufám, že příští rok náš tým zaútočí na titul, i když ElNiňo letos ukázalo velkou sílu,“poznamenal David.