Třetí utkání je na programu v úterý od 18 hodin v Nivnici, na stejném místě by se o den později hrál i případný čtvrtý duel.

Ani ve čtvrtečním finálovém klání nenašli stolní tenisté Avexu Zlín recept na favorizované Pražany. Oba celky udělaly jednu změnu v sestavě. Mezi trojící hráčů Avexu se objevil levák Petr David, který nahradil v pozici trojky Marka Čiháka. Za domácí nastoupil Josef Šimončík a na lavičce zůstal Bohumil Vožický.

V prvním utkání sice Radek Košťál přehrál domácí jedničku Prokopcova, ale to bylo ze strany Avexu všechno. Zatímco den předtím sváděli zlínští hráči s úřadujícím mistrem poměrně vyrovnanou bitvu, druhé finále bylo za hodinu a půl u konce.

„Pochvalu si zaslouží pouze Košťál, který mohl získat bod i proti Konečnému, ale nakonec v pěti setech prohrál. Bohužel se k němu ale nikdo nepřidal,“ posteskl si trenér zlínského výběru Vratislav Oslzla.

V obou utkáních vyšel bodově naprázdno Martin Olejník, což je největším překvapením dosavadního průběhu finále.

„Martin měl v posledních týdnech formu a spoléhali jsme na něj. Bohužel se mu absolutně nedařilo,“ dodal Oslzla, který připustil, že po skončení finálové bitvy ohlásí konec klubu. „Velmi rád bych s týmem dosáhl na titul. V odvetách určitě neprodáme svou kůži lacino,“ slíbil za sebe i hráče kouč zlínského družstva.

EL NIŇO PRAHA - AVEX ZLÍN 5:1

Výsledky jednotlivých zápasů: Prokopcov - Košťál 1:3, Konečný - David 3:1, Šimončík - Olejník 3:1, Konečný - Košťál 3:2, Prokopcov - Olejník 3:0, Šimončík - David 3:0. Stav série: 2:0.