Ve sportovní hale Zelené porazili maďarský Celldömölk jednoznačně 8:2 a vzhledem k porážce 4:6 na půdě soupeře jim to při premiérové účasti v soutěži stačilo k zisku bronzu. Avex čeká další mistrovský zápas ve čtvrtek 3. května, kdy v Praze startuje extraligové finále, soupeřem bude vítěz základní části El Niňo A.

AVEX ZLÍN - CELLDÖMÖLK 8:2 1. zápas:4:6

Utkání začalo s hodinovým skluzem kvůli pozdnímu příjezdu hostujícího celku. Nečekané zdržení ale nažhavené hráče Avexu nerozhodilo. Začali velmi dobře, osvědčená dvojice Tomáš Janásek - Marek Čihák získala ve třech setech úvodní bod ve čtyřhře. Na rozdíl od prvního vzájemného duelu se objevil v sestavě Zlína i Radek Košťál, který před týdnem odpočíval kvůli dlouhodobým potížím s třísly.

Své úvodní dva singly suverénně zvládl a Zlínští vedli už 4:1. Pátý bod měl na dosah Janásek, jenž měl v souboji s maďarským reprezentantem Lindnerem náskok dvou setů, ale nakonec mu v pěti sadách ve výtečné partii podlehl. "Byla to škoda, protože Tomáš podal opravdu vynikající výkon. Jen mu chybělo více štěstí ve třetím setu, kdy ho od vítězství dělily dva míčky," podotkl trenér Avexu Vratislav Oslzla. Nakonec ale jeho svěřence tato ztráta mrzet nemusela.

Sedmý bod znamenající vítězství v sérii a jistotu bronzu zajistil v souboji týmových jedniček Košťál. Proti jeho trpělivé hře nenašel Lindner protizbraň. "Byl jsem přesvědčený o tom, že v nejsilnější sestavě potřebný výsledek uhrajeme. Kluci zahráli výborně a zasluhují pochvalu. Teď už ale budeme myslet na finále extraligy, která pro nás byla od začátku sezony jasnou prioritou," řekl Vratislav Oslzla.