Zlínští stolní tenisté zítra vstoupí do extraligy proti mistrovskému El Niňu Praha

Lletní přestávce Avex z poloviny obměnil kádr. A příchodem reprezentanta Martina Olejníka s levákem Petrem Davidem k osvědčené dvojici Radek Košťál - Marek Čihák vzbuzuje v klubu optimismus. „Po přestupu Olejníka je naším jediným cílem titul. Nižší laťku si prostě nasadit nemůžeme,“ pravil zlínský kouč Vratislav Oslzla.

V jarním extraligovém finále Avex nestačil na El Niňo a právě proti tomuto celku vstoupí do sezony. Repríza boje o titul začne zítra ve sportovní hale Zelené v 19 hodin. „Bude to zase tuhá bitva. Vzhledem k tomu, že si chceme po základní části zajistit výhodnější první místo, musíme zvítězit. Je nám však jasné, že soupeř si na nás bude po loňské sezoně hodně věřit,“ uvedl Oslzla.

Druhý víkendový duel čeká Zlín opět doma, v neděli od 11.30 hodin nastoupí proti Královu Dvoru, který je nováčkem soutěže. „Soupeř tým obměnil, na soupisce zůstal z loňska jen Špalek, novými posilami se stali zkušený Štěpánek s mladým Urbánkem,“ představil protivníka trenér Avexu. „Měli bychom potvrdit roli favorita,“ tvrdí Oslzla, jenž vstupuje se svým týmem do třetí sezony v nejvyšší české soutěži.

V extralize nedošlo ke změnám hracího systému. Deset celků se dvoukolově doma -venku utká v základní části, po 18 odehraných kolech se tabulka rozdělí. Dva nejlepší týmy si zajistí přímou účast v semifinále play off, mužstva na třetí až šesté pozici se utkají ve čtvrtfinále o zbývající dvě volná místa. „Pokud se nestane nic mimořádného, měli bychom si to rozdat s El Niněm ve finále o zlato. Všichni věříme, že to tentokrát dopadne lépe pro nás,“ poznamenal Vratislav Oslzla.