Zlín zvítězil na kurtech rezervy Kunovic 6:2.

,,Utkání s kunovickým družstvem je pro nás derby. Duel se rozehrál čtyřhrami. V nich jsou domácí silní. Přesto jsme věřili, že alespoň v jedné z nich uspějeme. Ovšem ani v jedné jsme na soupeře nenašli recept a po úvodních mužských čtyřhrách jsme prohrávali 0:2,“ informuje hrající kouč Zlína Martin Zahradnický.

Poté se hrály dvouhry. V nich Zahradnický zdolal Janoška a Holec si po zvládnuté dramatické koncovce ve třetím setu poradil s Tomášem Ondruchem.

Pak byla na programu čtyřhra žen a třetí dvouhra mužů.

,,Obě tyto utkání jsme ovládli. V ženském deblu Marcela Olšáková s Kateřinou Žižkovou přehrály Zatloukalovou s Doložílkovou a ve třetím mužském singlu Voráč porazil Lukáše Ondrucha,“ upozornil Zahradnický.

Ten v následujícím zápase spoléhal na to, že si Kateřina Žižková poradí s Lucií Hanákovou. To se také potvrdilo.

Krajské derby uzavřel mix. V něm Olšáková se Sousedíkem překvapivě po dokonalém taktickém výkonu hladce zdolali Zatloukalovou s Miklíčkem. Zlín si tak ze Slovácka odvezl cenný skalp.

V dalším souboji zlínské družstvo remízovalo s Kometou Brno D 4:4.

,,V tomto střetnutí jsme spoléhali hlavně na duely mužů, protože Brňané mají silné ženy,“ přiznal Martin Zahradnický.

Na začátku zápasu byl po čtyřhrách stav 1:1. Poté si Zlín vypracoval vedení 4:1, kdy v mužských dvouhrách Zahradnický porazil Baisu, Holec přehrál Vodáka a Voráč si poradil s Pezlarem. Slibně se pro tým z krajského města vyvíjela i ženská čtyřhra. V ní Žižková s Olšákovou po prvním vyhraném setu ztratily dobře rozehraný duel se Syrovátkovou s Nechvátalovou.

,,Ve zbytku utkání už nám Brno nedovolilo dovést utkání do vítězného konce. Žižková ztratila se Syrovátkovou koncovky v obou setech. Nezvládli jsme ani mix a střetnutí tak skončilo smírným výsledkem,“ byl však i s remízou spokojený Martin Zahradnický.

Další duely Zlín odehraje na konci ledna v Chropyni, kde se utká s céčkem Kuklenské Brno a domácím družstvem TJ Chropyně.

LOKOMOTIVA KUNOVICE B – BADMINTON ZLÍN 2:6

Body Zlína: Zahradnický, Holec, Voráč, Žižková, Olšáková – Žižková, Sousedík – Olšáková.

KOMETA BRNO D – BADMINTON ZLÍN 4:4

Body Zlína: Zahradnický, Holec, Voráč, Zahradnický – Sousedík.

Sestava Zlína: Martin Zahradnický, Tadeáš Holec, Jan Voráč, Pavel Sousedík, Marcela Olšáková, Kateřina Žižková.