„Letos si vedení FIA dalo se schválením dalo na čas. Asi i proto, že jsme žádali o výjimku, třebaže doporučenou délku tratě jsme přesáhli o jediný kilometr. Jsme rádi, že vše dobře dopadlo a přípravy dál probíhají podle pláni,“ poznamenal ředitel závodu Miloslav Regner.

Jubilejního 50. ročník automobilové soutěže, který bude i čtvrtou soutěží v osmidílném evropském šampionátu se pojede i s diváky v okolí Zlína od 27. do 29. srpna.

Barumka měří celkem 786 km a obsahuje 15 rychlostních zkoušek na osmi úsecích v celkové délce 211 km. Celá soutěž se odjede od seznamovacích jízd až po cílovou metu podle nařízení FIA ve čtyřdenním formátu, což na soutěžní týmy a posádky bude klást velkou časovou náročnost.

Servisní parkoviště najdeme opět v prostorách hlavního partnera rally, společnosti Continental Barum v Otrokovicích, kde se uskuteční již ve čtvrtek 26. srpna v odpoledních hodinách technické přejímky.

Předehrou jubilejního ročníku bude v pátek 27. srpna dopoledne kvalifikační RZ a shakedown v Malenovicích, který se pojede po části klasického úseku Maják.

Slavnostní start proběhne v 17 hodin před zlínskou radnicí a ostrým startem bude již pošestnácté v historii soutěže atraktivní Super RZ v nočních ulicích Zlína.

V sobotu 28. srpna jsou na programu erzety s názvy Březová, Hošťálková, Komárov a legendární Pindula.

První etapa včetně páteční Super RZ měří 444 km a obsahuje 127 ostrých kilometrů.

Soutěž vyvrcholí v neděli 29. srpna na RZ Halenkovice, Biskupice a Májová. Právě poslední úsek je délkou více než 25 km nejdelší a nejnáročnější RZ v itineráři jubilejní barumky.

Nedělní porce čítá 342 km dlouhou trať, rychlostní zkoušky měří celkem 84 km. V cíli soutěže se nejúspěšnější posádky objeví krátce po 17. hodině, na náměstí Míru před radnicí se uskuteční i slavnostní rozdílení cen.

Uzávěrka přihlášek pro soutěžící je stanovena na neděli 8. srpna.

„Všichni věříme, že i přese všechno závod proběhne bez vážnějších omezení a hlavně s diváky,“ dodal Regner.