„Žádnou novou rychlostní zkoušku nechystáme. Dojde pouze k menším změnám na loňských úsecích, popřípadě oprášení tratí z minulosti. Konkrétní však ještě nemohu být,“ odmítl ředitel závodu Miloslav Regner.

Na jezdce v srpnu čeká celkem 539 kilometrů, z čehož téměř polovina (257 km) budou tvořit rychlostní testy.

„Páteční městská erzeta v loňské podobě se nám velmi osvědčila, proto i letos první jezdci na tříokruhový měřený úsek vyrazí po jednadvacáté hodině,“ potvrdil Regner, podle kterého klání v centru krajského města a areálu Svitu sledovalo okolo čtyřiceti tisíc fanoušků automobilového sportu.

O den později pořadatelé připravili čtyři rychlostní zkoušky, které se pojedou vždy dvakrát a budou situovány mezi Zlínem a Vsetínskem.

V neděli je připraveno šest měřených úseků na západ od centra soutěže. „V cíli se vítězná posádka objeví o půl čtvrté,“ dodal ředitel.

Stejně jako v minulosti se jezdci budou sjíždět do Zlína od pondělí 20. srpna, přičemž tréninky jsou na programu ve středu (1. etapa) a ve čtvrtek (2. etapa).

„Změnou je přesunutí technické přejímky do čtvrtečního večera, která proběhne ve sportovní hale Novesta. Populární shakedown se pojede o den později – v pátek dopoledne (8 až 13 hodin – pozn. red.). Poněvadž ještě nemáme vyřízena všechna povolení, nemohu upřesnit, kterou trať jsme vybrali. Pouze mohu naznačit to, že servisní zóna testovací zkoušky bude v blízkosti dostihové dráhy ve Slušovicích,“ upřesnil Regner.

Stejně jako loni se dá očekávat kvalitní startovní pole.

„Tři měsíce před startem je těžké spekulovat, která zvučná jména se u nás objeví. Většinou se to dozvídáme podle rezervací hotelů v okolí. Mohu prozradit, že již dnes jsou plně obsazeny špičkovými týmy,“ navnadil fandy šéf Barum rally, jenž počítá s kompletní absolutní českou špičkou v čele s aktuálním lídrem českého šampionátu Romanem Krestou.

„Barumku si určitě nenecháme ujít. Stejně jako v posledních dvou letech budu zde hájit barvy Tescoma rally teamu. Nyní pouze řešíme, zda pojedu stejně jako v minulých závodech v Mitsubishi Lancer Evo IX nebo se nám podaří získat kvalitní a především spolehlivý vůz specifikace S2000. Děláme pro to maximum, přičemž jednání stále probíhají,“ potvrdil trojnásobný vítěz barumky Roman Kresta, jenž by se podle všeho měl na Zlínsku představit ve voze Peugeot 207 S2000.

Po dvou závodech ME a IRC je v čele obou desetidílných seriálů Ital Rossetti.