„Prioritou je pro nás úspěch v domácím sprintrallye a obhajoba titulu ve skupině A,“ přiznal Lubomír Minařík, jenž v jednodenních soutěžích startuje s vozem Škoda Fabia Kit Car.

„Po odstoupení v Pelhřimově narostla naše ztráta v šampionátu natolik, že jsme začali vážně uvažovat nad tím, že závěr soutěže vypustíme a ušetřené peníze použijeme na start v Barumce. Proto jsme také podali přihlášku,“ vysvětlil pilot, který se rovněž přihlásil do projektu Goodrich teamu. Zde ovšem uspěl otrokovický Pavel Valoušek.

V posledním závodě sprintrallye v Prachaticích se ovšem Minaříkovi podařilo svou skupinu vyhrát a při ztrátě konkurentů se opět vrátit do popředí. „Poněvadž jsme se vrátili do hry o prvenství, museli jsme, ač neradi, Barumku vypustit,“ posteskl si Minařík, který ale v průběhu závodu sedět doma nebude.

„Předběžně jsme dohodnutí s jednou českou posádkou, že jim budu dělat špiona, tedy hodinu před startem rychlostní zkoušky ji projíždět a informovat o aktuálním stavu trati,“ vysvětlil Lubomír Minařík.