Barum Czech Rally Zlín se opět pojede jako součást osmidílného kontinentálního seriálu FIA ERC a rovněž jako podnik domácího Autoklub Mistrovství ČR v rally.

Pořadatelé barumky chtějí nadcházející výročí oslavit ve více směrech, tím nejvýraznějším ale bude sportovní aspekt. Už před několika měsíci Mezinárodní automobilová federace obdržela žádost a následně schválila výjimku na prodloužení celkové kilometráže rychlostních zkoušek, která je běžně limitovaná hranicí 230 kilometrů.

„Při jubilejním ročníku chceme posádkám nabídnout něco výjimečného,“ říká ředitel Barum Czech Rally Zlín, pan Miloslav Regner.

„Rádi bychom se s barumkou alespoň jednorázově vrátili na některé staronové populární úseky. To s sebou samozřejmě nese řadu jednání s obcemi a majiteli pozemků, u kterých se rally dlouhá léta nejela. Výjimka na prodloužení délky trati nám každopádně dává větší prostor pro práci se skladbou trati a pevně věříme, že její výsledná podoba bude stát za to.“

Barum rally v roce 2020 napíše další kapitolu svého spojení se šampionátem Mistrovství Evropy v rally. Svazek zlínské soutěže s druhou nejvyšší mezinárodní sérií v rally pod hlavičkou FIA trvá bez přerušení už od roku 1983, přičemž řadu let zlínská soutěž platí za jeden ze stěžejních podniků v tomto seriálu.

„Mezi seriálem FIA ERC a pořadateli Barum Czech Rally Zlín dlouhodobě funguje velice dobrý vztah,“ říká Jean-Baptiste Ley, koordinátor evropského šampionátu.

„Barum rally je jedním z vrcholů v kalendáři FIA ERC a srpen bývá každoročně netrpělivě očekávaným měsícem. Všichni si ve Zlíně užívají skvělou atmosféru a spoustu akce, která se odehrává na rychlostních zkouškách. Díky kvalitní organizaci je tato soutěž nesmírně populární u našich jezdců a týmů, kteří ji navštěvují v hojném počtu. Pořadatelům Barum Czech Rally Zlín chceme pogratulovat k výjimečnému výročí, které s jejich soutěží v nadcházejícím roce oslaví,“ dodává Ley.

Kromě zahraničních posádek Zlín samozřejmě přivítá také účastníky domácího Autoklub Mistrovství České republiky v rally a rovněž posádky, které budou v rámci již třináctého ročníku Star Rally Historic zápolit o body do českého mistrovství historických automobilů. Pořadatelé se po několika letech rozhodli vyslyšet přání řady účastníků této historické rally, jež bude premiérově rozšířena i o nedělní rychlostní zkoušky.

Zkrátka, jubilejní padesátá Barumka bude velkolepá!

Kalendář FIA ERC 2020

26. - 28. 3. Azores Airlines Rallye Portugalsko šotolina (ERCJ)

7. - 9. 5. Rally Islas Canarias Španělsko asfalt (ERCJ)

29. - 31. 5. Rally Liepaja Lotyšsko šotolina (ERCJ)

26. - 28. 6. 77. Rally Poland Polsko šotolina (ERCJ)

24. - 26. 7. Rally di Roma Capitale Itálie asfalt (ERCJ)

28. - 30. 8. Barum Czech Rally Zlín ČR asfalt (ERCJ)

9. - 11. 10. Cyprus Rally Kypr šotolina

6. - 8. 11. Rally Hungary Maďarsko asfalt