Sedmačtyřicátý ročník Barum Czech Rally Zlín bude krokem do druhé dekády vzájemné spolupráce zlínských pořadatelů s promotérskou společností Eurosport Events Ltd. Ta v roce 2007 na Moravu poprvé přivedla tehdy čerstvě vytvořený mezinárodní seriál Intercontinental Rally Challenge. Díky IRC se na startu Barumky pravidelně objevovala jména, která dnes patří ke špičce MS – např. Kris Meeke, Thierry Neuville, Andreas Mikkelsen či Craig Breen. Postupným vývojem se seriál IRC stále více sbližoval s mistrovstvím Evropy a tento svazek postoupil do nové dimenze v roce 2013, kdy se oba šampionáty pod pokračujícím krytím Eurosportu sloučily pod tradiční hlavičku FIA ERC. A Barum Czech Rally Zlín byla opět u toho.

V průběhu letošního října organizátoři zlínské soutěže doladili s Eurosport Events Ltd. novou smlouvu, která potvrzuje zařazení Barum Czech Rally Zlín do kalendáře FIA ERC na následující dva roky. „Pokračování dlouholeté spolupráce s Barum Czech Rally Zlín je skvělou zprávou. Nejenže jedna z nejkvalitnějších a nejpopulárnějších rallye bude opět součástí kalendáře ERC a juniorského mistrovství Evropy, ale rovněž se prohloubí vztah s profesionálním, loajálním a odhodlaným týmem zlínských pořadatelů. A to je tým, který byl vždy nakloněný novým nápadům a důležitým aktivitám, jako například realizace ERC Junior Academy v letošním roce. Barum Czech Rally Zlín je s mistrovstvím Evropy historicky spjatá a proto se těšíme na další pokračování tohoto dlouhodobého svazku," říká zástupce Eurosport Events a hlavní koordinátor šampionátu FIA ERC, Jean-Baptiste Ley.

„Z realistického pohledu je Mistrovství Evropy nejvyšším rallye seriálem FIA, který jsme schopni v České republice uspořádat. Zhruba před deseti lety jsme sice uvažovali také o mistrovství světa WRC, ale po dekádě s IRC, resp. obnoveným evropským šampionátem jsme přesvědčení, že rozhodnutí jít cestou těchto seriálů zaměřených hlavně na privátní týmy a jezdce bylo správné z pohledu všech zúčastněných stran. Rok co rok se snažíme na Barumce držet vysokou laťku a taky přinést něco navíc a jsem rád, že se k nám jezdci i fanoušci pravidelně vracejí. Pevně věřím, že si bohatě užijí také nadcházející sedmačtyřicátý ročník," těsí se šéf zlínského podniku Miloslav Regner

Barum Czech Rally Zlín v příští sezoně zůstane věrná svému obvyklému datu konání, uskuteční se o posledním prázdninovém víkendu ve dnech 25. – 27. 8. 2017. Samotný závod bude opět doplňovat bohatý doprovodný program v čele se Star Rally Historic, která v příštím roce rovněž oslaví své první kulatiny. (spo)