Kromě nejlepšího jezdeckého obsazení v historii barumky přinesl letošní ročník velmi náročné rychlostní zkoušky. „Až na dvě -Slušovice a Raková - byly všechny velmi těžké svým povrchem. Navíc přesunem náročných vložek na neděli byla druhá etapa nejnáročnější za poslední roky,“ poznamenal Barvík. Na českých tratích se poprvé představily vozy nové kategorie S2000. Řada regionálních jezdců proto byla zvědavá na přímé souboje s nimi.

„Vůbec jsem nečekal, že bychom s nimi mohli držet krok. Zklamán jsem byl výkonem Turka Isika, jehož jsme často poráželi a nakonec skončili i před ním,“ poukázal závodník ze Zlína, jehož jméno vítěze nepřekvapilo. „Stejně jako výkon Romana Kresty, který měl ve Slušovicích smůlu a i přesto bojoval až do cíle. Podle mne je na minimálně stejné úrovni jako Loix. Letos mohl na barumce vyhrát kdokoliv z první dvacítky, což se také potvrdilo.“

Coby bývalý řidič záchranné služby se během sobotního odpoledne hodně zajímal o zdravotní stav nakonec odpoledne zesnulého navigátora Luďka Kocmana, který před polednem havaroval na rychlostní zkoušce Pindula. „Již před druhým průjezdem tímto testem, kdy jsem se přes známé snažil dopátrat stavu posádky, jsem tušil, že něco není v pořádku. O úmrtí jsem se dozvěděl až v cíli poslední sobotní erzety od spolujezdkyně,“ upřesnil Barvík, kterému se pak do závodění nechtělo. „V první chvíli jsem považoval za správné závod ukončit. S odstupem času a diskusích se známými bylo asi pro barumku dobře, že se podnik dojel. Velký tlak pokračovat byl asi zejména ze strany Eurosportu a vedení IRC. V opačném případě by zlínský závod zřejmě mohl ztratit na svém těžce vydobytém postavení,“ míní Barvík.

Další závod čeká zlínskou posádku druhý zářijový víkend ve Vyškově. „Zde bych chtěl udělat výsledek. Na rozdíl od posledních podniků bych měl startovat s rallyeovým benzinem, kde litr stojí necelých 150 korun bez daně. V konečném účtování tak naše náklady na závod vzrostou o třetinu, proto si jej nemůžeme dovolit pokaždé,“ dodal na vysvětlenou Barvík, jehož dál čekají klání v Příbrami a ve Slovinsku.