Šestatřicetiletý zlínský pilot si v této sezoně nejvíce cení dvanáctého místa na domácí Barum rally

„Věřím, že příští rok bude podstatně úspěšnější. Letos jsme hodně investovali do vývoje auta a zkoušeli jsme novou techniku. Hlavně v první polovině sezony nás trápila řídicí jednotka. Dlouho jsme s ní bojovali, než jsme se rozhodli pro jinou značku. Pak se situace zlepšila, začali jsme sbírat body a nakonec přišly i některé slušné výsledky,“ ohlédl se za touto sezonou Barvík.

Největších úspěchů dosáhl v závodech mistrovství České republiky v Hustopečích a ve Vsetíně, kde posbíral dvě třetí místa v absolutním pořadí. V konečném účtování celého šampionátu mu to stačilo na osmé místo. Naopak v mezinárodním mistrovství České republiky už to taková sláva nebyla. Osmé místo z Českého Krumlova a devátá příčka z Třebiče byly mírným ústupem z loňských pozic. Jedenáctá příčka v konečném hodnocení toho byla důkazem.

Samotný pilot si však nejvíce cení dvanáctého místa ze zlínské Barum rally. Do hodnocení domácího šampionátu za něj sice dostal pouze čtyři body, ale mezi Čechy obsadil čtvrtou příčku a za sebou nechal i několik předních evropských jezdců pravidelně bodujících v seriálu IRC. „Po loňské havárii na barumce jsem si přál hlavně dojet. S tak dobrým výsledkem jsem vůbec nepočítal,“ potvrdil Barvík.

Zlínský sanitkář se zúčastnil i závěrečné letošní exhibice pod názvem Setkání mistrů, kterou už tradičně hostila Sosnová. Na závodních tratích se opět představí až na jaře příštího roku. Zimní sezonu z ekonomických důvodů vypouští. „Rádi bychom se svezli na sněhu nebo na šotolině, ale museli bychom kvůli tomu přestavět celé auto. Raději tyto finanční prostředky věnujeme na vývoj nové převodovky a testování pneumatik,“ prozradil 36letý závodník.

V příští sezoně by se měl zlínský jezdec představit hned ve třech soutěžích. Kromě domácího šampionátu ve sprintrally a Mezinárodního mistrovství České republiky má v plánu absolvovat i vybrané závody zónového mistrovství střední Evropy. „Letos jsme si tuto soutěž vyzkoušeli a zejména některé podniky ve Slovinsku a Rakousku byly velmi příjemným zážitkem. Pokud nás automobilová federace nominuje i pro příští rok, rádi se zúčastníme,“ říká Barvík, jenž opět usedne za volant vozu Mitsubishi Lancer EVO IX.