Basketbal: Orlíci zlomili sérii tří porážek

Kyjov - Kprvním dvěma utkáním voblastním přeboru Jižní Moravy basketbalistů zajížděli Orlíci kloňskému vítězi této soutěže. Obě utkání byla pro Slávisty hořkou pilulkou vpodobě důsledné obrany soupeře, která nedovolila Orlíkům předvést téměř nic ze svých basketbalových dovedností.

12.11.2008

Ilustrační snímek.Foto: Deník/ Roman Brhel

Jiskra Kyjov – TJ Slavia Kroměříž 48:30 a 65:38

Neproměňování jasných košů a mizivá úspěšnost doskočených a vybojovaných míčů, to jsou hlavní důvody prohraných utkání.

Body Slavie: Bartoš 3, Butula 2, Daněk, Hlobil 2, Jaroš 4, Koukal 11, Nábělek 10, Otýpka 13, Petrák 2, Posolda 6, Skácel, Švagera 8, Vybíral 7.

SAM BŠM Brno – TJ Slavia Kroměříž 54:40 a 43:60

Brněnský soupeř nastoupil k utkání s velkou motivací odčinit prohry s „Orlíky“ v přípravném turnaji na začátku sezony. V prvním utkání Orlíci nenašli způsob, jakým by ukázali soupeři to, co již opravdu umí. V první čtvrtině sice vedli, avšak v dalším průběhu bylo utkání již zcela v režii domácích. Orlíkům se nedařilo zakončování ani přesná přihrávka.

Do druhého zápasu vstupovali hosté s odhodláním prolomit smůlu a konečně zvítězit. Po té, co se konečně hráči začali na hřišti vidět a využili několika zdařilých rychlých protiútoků, dovedli zápas do vítězného konce, když soupeř nenašel odpověď na zlepšené zakončování Orlíků. Vyhrané utkání snad dodá klukům potřebné sebevědomí a klid do dalších utkání.

Body Slavie: Bartoš 8, Butula 6, Daněk, Hlobil 10, Koukal 10, Nábělek 8, Otýpka 19, Petrák 8, Posolda 12, Skácel, Švagera 6, Vybíral 10, Ženčák 1.

Autor: Libor Kopčil

12.11.2008 VSTUP DO DISKUSE

Co říkáte na výsledky voleb? Hlasujte

Antonín Seďa

Po patnácti letech končí v Poslanecké sněmovně Antonín Seďa

Na Zlínsku zvítězilo ANO, druhá SPD a třetí KDU-ČSL

ANKETA / VIDEA / FOTOGALERIE/ Voliči našeho regionu si vybrali do čela hnutí ANO 2011, které získalo v kraji 28,76 % hlasů. Druhá skončila SPD Tomio Okamury (12,90 %), následovaná KDU-ČSL(11,41 %).

ODS zapíjela poslanecký mandát Stanislava Blahy šampaňským

VIDEO / FOTOGALERIE / Nejprve vládla poklidná atmosféra v přítmí projektoru, který na zeď uherskohradišťské komunitní kavárny Cafe 21 vysílal první čísla volebních výsledků.

Kašík: Na kandidátce jsem zakroužkoval lidi ze Zlína, vždycky jsem byl srdcař

FOTOGALERIE / K volbám zas tak často prý nechodí, vlastně dnes je to podle něj asi podruhé. "Ale chtěl jsem zvolit ty, kteří jsou podle mne důležití," uvedl v sobotu krátce po 13. hodině strážce hokejové svatyně zlínských beranů - brankář Libor Kašík.

Další obrat nestačil. Zlín má z Pardubic bod

2:0, 2:3, 4:3. Ze zápasu zvratů si hokejisté Aukro Berani Zlín uloupli aspoň bod z pardubického perníkového srdce. Ševci nakonec prohráli 3:4 v prodloužení, přestože během pěti minut na přelomu první a druhé třetiny otočili vývoj zápasu z 0:2 na 3:2 dvěma trefami Honejska a Popelky. Žlutomodří ale vedení ztratili a v prodloužení přesilovku čtyři na tři využil francouzský útočník Treille, který pro Zlín připravil třetí porážku v řadě.