Přestože devátý Benešov nastoupil bez posil hrajících nejvyšší soutěž, hosté úvod zaspali a rychle prohrávali 4:12.

„Začátek nám utekl, ale poté jsme přešli na zónovou obranu, se kterou měli domácí velké problémy a nebyli na to vůbec připraveni,“ podotkl zlínský trenér Tomáš Pětivlas.

Do konce prvního poločasu si jeho tým vypracoval devítibodový náskok, který po přestávce navýšil, a nakonec zvítězil rozdílem třídy.

„Dařila se nám především střelba za tři body,“ pochvaloval si Pětivlas.

Po sobotním vítězství si Zlínští věřili i na druhý tým tabulky Vyšehrad, kterému vrátili domácí 14bodovou prohru.

„Řekli jsme si, že nemáme co ztratit,“ pravil kouč Protonu.

Zlín byl od začátku zápasu lepší a v poločase měl navrch o 15 bodů. V dalším průběhu střetnutí si Proton náskok udržoval, a když pět minut před koncem duelu vedl o 17 bodů, zdálo se, že o vítězi není pochyb. Domácí basketbalisté ale zabrali a minutu a půl před koncem snížili na rozdíl trojky. O osudu zápasu tak rozhodl až zlínský rozehrávač Petr Dokoupil, který v závěru proměnil dva samostatné úniky.

„Společně s pivotem Jakubem Krakovičem je u nás do konce sezony na hostování z Prostějova. Ale hrají za nás jen v případě, že se nekryje termín utkání se zápasem jejich mateřského klubu. Jejich zkušenosti z nejvyšší soutěže nám velmi pomáhají,“ řekl Pětivlas, který se ale mohl spolehnout i na své kmenové hráče.

„Vynikající výkon podal především Ondra Chwaszcz, který měl úspěšnost střelby za tři body pětasedmdesát procent,“ vypíchl Pětivlas.

Jeho družina si díky čtyřem vítězstvím po sobě výrazně zvedla naděje na play off. Na sedmé příčce má na první nepostupové místo náskok tří výher. Do konce základní části přitom zbývá odehrát jen šest zápasů.

Výbornou formu může Zlín potvrdit příští víkend, kdy na své palubovce hostí třetí Spartu Praha a jedenáctý Trutnov.

„Sparta je také rozjetá, takže sám jsem zvědav, jak se s tím dokážeme vyrovnat. Důležitější ale bude utkání s Trutnovem. V něm nás opět posílí Dokoupil s Krakovičem,“ prozradil Tomáš Pětivlas.

BENEŠOV - ZLÍN 63:91 (34:43)

Body Zlína: Dokoupil 24, Melichárek 15, Krakovič 12, Němec 9, Chwaszcz 8, Benda 8, Pospíšil 7, Prachař 4, Mrlík 2, Nehoda 2.

VYŠEHRAD - ZLÍN 82:87 (35:50)

Body Zlína: Chwaszcz 20, Dokoupil 18, Benda 12, Prachař 11, Melichárek 9, Němec 6, Pospíšil 6, Krakovič 5.