SLAVIA KROMĚŘÍŽ – BCM OSTRAVA 90:68 (26:18, 26:17, 12:22, 26:11)

Rozhodl první poločas. Hanáci do utkání vstupovali posíleni o trojici mladých hráčů z Prostějova: Soušek, Tobiáš, Langstein a na hřišti to bylo cítit.

„Kluci zahráli výborně kolektivně. Obrana byla výborná. Dařilo se nám také v útoku. Jen ve třetí čtvrtině jsme se trošku dostali do problémů, když soupeř stáhl náš náskok na osm bodů,“ řekl kroměřížský kouč Jiří Král.

V dalším průběhu podržel své spoluhráče nejzkušenější hráč Martin Novák, kterému se dařila střelba ze střední vzdálenosti.

„Získali jsme zpět dostatečný náskok a zápas jsme už v klidu dohráli,“ dodal Král.

Body Kroměříže: Novák 22, Poledňák 20, Ambrož 16, Soušek 10, Koukal 5, Král 5, Tobiáš 5, Jordán 5, Langstein 3, Stančík 2. Trenér: Jiří Král.

SLAVIA KROMĚŘÍŽ – BK OPAVA B 60:68 (13:15, 13:26, 14:9, 20:18)

Utkání proti neporažené rezervě Opavy nezačala Slavia šťastně. Nezachytila začátek a v poločase prohrávala o patnáct bodů. Domácí se však nepoložili a po změně stran začali náskok hostů postupně smazávat.

Minutu a půl před koncem proměnil Michal Poledňák dva trojkové pokusy a Slavia stáhla vedení Opavy B na tři body. Stejný hráč však udělal chybu v rozehrávce a hosté po faulu proměnili trestné hody a bylo rozhodnuto. Kroměříž poskočila v tabulce na desáté místo.

„Soupeř měl šikovné pivoty a bohužel ani Jirka Ambrož ani Pavel Langstein na ně pohybem nestačili. První poločas byl z naší strany špatný, ale ve druhém poločase už kluci hráli podle mých představ. Bojovali a málem jsme náskok soupeře dotáhli,“ přiznal kouč Kroměříže Jiří Král.

Body Kroměříže: Langstein 14, Novák 13, Král 8, Ambrož 8, Poledňák 8, Tobiáš 5, Koukal 2, Soušek 2. Trenér: Jiří Král.