Obhájkyně prvenství prokazují na úvod přípravy vrcholovou formu. Poté, co si v Brně lehce pohrály s Nizozemkami a třikrát v tréninkovém tempu porazily Švédky, si na turnaji ve Francii vyšláply i na silné Rusky, domácí Francouzky i celek Litvy.

Trenér Jan Bobrovský se přesto snaží krotit přílišný optimismus. „Je pravda, že holky hrály dobře. Pořád je to ale jen příprava. A to je něco zcela jiného než mistrovství Evropy,“ říká zkušený kouč. „Navíc Rusky nebyly ještě zcela kompletní a Litva hrála hodně špatně,“ pokračuje.

Právě Rusky považuje český lodivod za největší favoritky mistrovství Evropy. „Budou tradičně hodně silné. Přesto věřím, že jim to dokážeme znepříjemnit. My totiž budeme mít taky silné družstvo,“ ubezpečuje Bobrovský. Momentálně nabírají české reprezentantky nové síly v Luhačovicích. „Zaměřujeme se hlavně na obrannou fázi. Zároveň taky samozřejmě udržujeme kondičku,“ přibližuje Bobrovský.

Ještě před odjezdem na třídenní soustředění se však muselo poroučet trio Brantlová, Johnová a Štěpánová. „Kádr bylo třeba zúžit. A tyto hráčky nesplňovaly požadovanou výkonnost,“ vysvětluje jejich odchod z mužstva Bobrovský. V příštím týdnu se opět dostanou na řadu přípravné zápasy. Třikrát se Češky střetnou s Běloruskem a dvakrát s Ruskem. O týden později je prověří Čína.

„Tyto zápasy budou dalším vodítkem pro konečnou nominaci. O ní se však rozhodne až po turnaji v Porto San Giorgiu,“ ujišťuje kouč o tom, že konečný výběr oznámí až těsně před šampionátem. O tom, zda Češky promění svoji skvělou formu v další cenný kov, se rozhodne nejpozději 7. října, kdy evropské mistrovství vyvrcholí finálovým zápasem v Chieti.