V průběhu prvního zápasu svěřenci trenéra Tomáše Pětivlase neustále vedli a nakonec si odvezli z Hané výhru 73:66.

„Mohli jsme zvítězit daleko větším rozdílem. Ale nehráli jsme podle mých představ. Klíčem k našemu úspěchu bylo, že Dan Gajdošík ubránil nejlepšího prostějovského hráče Dokoupila a dovolil mu dát jen čtyři body. Dobrý výkon podal i Jakub Němec,“ vyzdvihl Pětivlas.

Na druhý den už ale spokojený nebyl. „Rezerva Východočechů nastoupila ze základní pětkou, která hraje nejvyšší soutěž,“ poukázal Pětivlas.

Přesto jeho soubor držel se silným soupeřem krok až do posledních vteřin. „Dvě minuty před koncem jsme vedli 82:78, ale poté jsme nedali čtyři trestné koše, což nás stálo vítězství. A taky se nenašel žádný hráč, který by svým výkonem potáhl celé mužstvo,“ litoval zlínský trenér.

O další prvoligové body bude Proton bojovat příští týden, kdy hostí Vyšehrad a Benešov. „Čekají nás těžké duely. Pražský klub je první a Benešov bude posílen o hráče z USK, kteří hrají Mattoni NBL,“ dodal Pětivlas.

PROSTĚJOV B – ZLÍN 66:73 (32:38)

Zlín: Gajdošík 18, Benda 14, Šimáček 12, Němec 9, Melichárek 6, Chwaszcz 5, Klimek 4, Paunovič 2, Prachař 2, Nehoda 1.

PARDUBICE B – ZLÍN 92:86 (50:41)

Zlín: Prachař 17, Šimáček 14, Benda 12, Gajdošík 11, Němec 10, Melichárek 10, Chawaszcz 7, Mrlík 3, Paunovič 2. Trenér: Pětivlas.