„Nemohli jsme se celý zápas dostat do tempa a sami jsme si utkání zkomplikovali. Důležité ovšem je, že jsme vyhráli a skončili čtvrtí. Po zdravotních lapáliích a potížích se skládáním sestavy je to pro nás velmi dobrý výsledek," uvedl trenér SKB Jaroslav Kotala.

Se svěřenci se nyní dostal do skupiny nadstavbové části, ve které jsou týmy na čtvrtém až šestém místě z obou skupin první ligy. Zlín do ní vstupuje se sedmi body jako nejlépe postavený celek a v zápasech s Litoměřicemi, Plzní a GBA bude bojovat o postup do další fáze play-off.

„Jsou to všechno soupeři, se kterými jsme se běžně utkávali, než byla liga rozdělená. Myslím, že s nimi máme vyrovnanou bilanci a jsou hratelní. Těšíme se na konfrontaci, na dobrý basket a i na to, že diváci budou mít zpestření. Chceme je přilákat do publika," burcuje rodák z Hradce Králové.

Do nadstavby Zlín vstoupí 14. února duelem na palubovce GBA. Ladit se na ni bude přitom i teď v pátek, kdy se na hotelu Moskva ve Zlíně od 19 hodin uskuteční galavečer k 75. výročí založení klubu. „Moc se na něj těšíme. Zakončíme ještě základní část soutěže," řekl s úsměvem Kotala. 

ZLÍN – OSTRAVA 82:77 (12:19, 36:32, 60:56)

Body Zlín: Nehoda 24, Chwaszcz 17, Da Silva 14, Šušák 10, Krutílek 8, Kadlčík 7, Děrda 2.