„Jsme moc rádi, že se ještě můžeme o semifinále poprat. Rozhodně se necítíme outsidery, šance v rozhodujícím zápase jsou vyrovnané, třebaže soupeř hraje doma a bude mírným favoritem. My už nyní nemáme co ztratit, svůj dílčí cíl jsme splnili," pochvaluje si kouč Zlína, kterého těší, že i ve středu dokázali otočit výsledek.

Opavě nestačilo ani 15bodové vedení.

„Série je vyrovnaná a podobné zvraty byly v předchozích duelech normální. Nám se v první půli dlouho nepodařilo najít vhodnou obranu, zónová tentokrát neměla patřičný efekt. Až poločasová změna na agresivní osobní přinesla zvrat, kterého jsme dosáhli ve třetí čtvrtině. Kluci hráli dobře, potvrdili charakter týmu a zaslouženě vyhráli. Opava ve středu neměla co nabídnout," pousmál se Kotala.

Do dnešní odvety jdou Zlíňané v plné síle a otevřeným hledím.

„Soupeř, druhý celek po základní části, asi čekal hladký postup a nyní bude pod tlakem, on musí více tlačit. V Opavě se může stát cokoliv a nás případné semifinále proti Litoměřicím láká. Vyřadit Opavu něco znamená. Pak bychom se stali strašáky pro kohokoliv," pousmál se zkušený kouč a předseda klubu. 

SKB ZLÍN – BK OPAVA B 90:81 (16:27, 35:50, 61:57)

Zlín: O. Chwaszcz 19, Da Silva 17, Vaňák 5, Zumer 5, Pumprla 16, Medek 11, Neusser, Svoboda, Šušák 17, Hanáček.

Nejvíce bodů Opavy: Palát 15, Strnisko 14. Rozhodčí: Kapňa, Nejezchleb. TH: 22/26:17/19. Trojky: 10:8. Diváci: 100.