Novici jsou tak v mužstvu trenéra Tomáše Pětivlase pivotman Michal Šušák z Jindřichova Hradce a křídlo Vojtěch Bratčenkov z BCM Ostrava.

„Do sezony vstoupí úplně jiný tým než ten, který se doposud připravoval. Ovšem jakmile odstartuje nejvyšší soutěž, kluci se vrátí do svých klubů. Měli by nám pomoci dobře odstartovat,“ přeje si Pětivlas.

Jeho svěřence čekají v úvodním dvojkole velmi silní soupeři. Již zítra vyzvou na své palubovce celek Hradce Králové, jenž je rezervou mužstva účastníka Mattoni NBL z Pardubic. V neděli se ve stejném čase postaví proti VŠB Ostrava, jež je farmou Nové Huti Ostrava.

„Počítáme, že oba soupeři přijedou v kompletním složení. Ve skladbě jejich soupisek sehraje roli fakt, že zatím neodstartovala nejvyšší soutěž. Nečeká nás nic lehkého. Věřím, že také my vyrukujeme v nejsilnější možné sestavě,“ pronesl bojovně kouč, pro něhož je prioritou postup do vyřazovacích bojů, tedy umístění v první osmičce.

Jeho svěřenci získali sebevědomí vítězstvím na tradičním turnaji v Uherském Brodě, který se konal u příležitosti 70. výročí tamního klubu. Zlín nejdříve porazil ve skupině druholigový Žďár nad Sázavou a nováčka slovenské první ligy z Trenčína. Následně ve finále vyzrál na domácí celek.

„Sebedůvěra je důležitá, proto jsme zvolili lehčí soupeře, jelikož bylo potřeba kluky vrátit na vítěznou vlnu. Doufám, že v podobném duchu vstoupí do sezony. Turnaj jsme brali výhradně jako přípravu na ligový start. Ovšem až samotná soutěž ukáže, jak na tom po všech stránkách jsme,“ uvědomuje si Pětivlas.

Oba duely mají shodný začátek od 11 hodin ve Sportovní hale Zelené. „Prostřednictvím Deníku bych chtěl diváky pozvat na oba úvodní domácí zápasy, aby kluky povzbudili a vytvořili pravé domácí prostředí. Podporu budeme potřebovat,“ láká zlínské příznivce na ostrý ligový start.