Mužstvu totiž scházela čtveřice hráčů Chwaszcz, Šušák, Pumprla a Prášil, ať už to bylo z důvodu zranění, nebo pracovních cest. Prakticky si navíc nezahrál Nehoda, který se v rychlém sledu dopustil pěti faulů. Zbytek týmu ale nepovolil ani přesto, že ví, že do nadstavbové části vkročí z prvního místa.

„Doma bychom měli vyhrávat, už jen proto, že na nás chodí diváci. Kluci makali a situaci zvládli,“ pochválil Kotala.

Slabší chvilku si Zlínští vybrali jen v průběhu druhé poloviny zápasu, kdy opět nechali soupeře přiblížit se na dostřel.

„Dali jsme v jedné chvíli šest bodů v řadě a soupeře jsme měli úplně položit. Místo dalšího navýšení ale přišlo skóre 0:8. Tým se musí koncentrovat na každý detail, pak budeme zase vítězit o třicet čtyřicet bodů,“ poznamenal zlínský odborník.

Nakonec mužstvo bralo výhru 78:74 a potvrdilo první pozici v tabulce. V posledních dvou kolech bude ladit formu na nadstavbovou část, přičemž si trenér Kotala přeje, aby se týmu vyhnula zranění. Byla by to komplikace i proto, že sešlo z příchodu posily.

„Věřili jsme, že by jednání mohlo dobře dopadnout. Máme zraněného Pumprlu a Prášila, tak jsme počítali, že by je hráč nahradil. Vybral si ovšem zahraniční angažmá,“ vysvětlil Jaroslav Kotala. (miš)

ZLÍN – PROSTĚJOV 78:74 (24:16, 42:32, 58:50)

Body Zlína: Vošlajer 18, Hrabovský 15, Jedovnický 12, Zumer 9, Nehoda 8, Krutílek 7, Nehyba 5, Kadlčík 2, Kozina 2.