„Play-off je jiná soutěž, musí se sejít všechno. Nic nebudeme vypouštět, je to vrchol sezony. Buď si ji prodloužíme, nebo skončíme,“ ví šéf klubu a trenér Jaroslav Kotala, jehož tým potřebuje k obsazení páté příčky vyhrát o dvanáct a více bodů. V jiném případě skončí šestý.

„Hrajeme, na co máme. Nechceme odpočívat, ani si do play-off vybírat. Jsme v pozici, kdy to nemáme ve svých rukou,“ ví kouč.
Zlínští basketbalisté jsou amatéři. Školní a pracovní povinnosti mají přednost.

„U nás je to o tom, jestli se jako amatéři sejdeme kompletní. Limitovaní jsme pátečními zápasy a cestováním. Samozřejmě tým nám výkonnostně dělají i pendlující hráči z Brna Jedovnický a Kereselidze, kteří nám v průměru dělají patnáct až dvacet bodů na zápas. Když se podíváme, o kolik prohráváme, jejich body nám chybí,“ vypočítává Kotala.

Dvě porážky s pražským týmem Košíře (78:89 a 74:101), Jihlavou (88:99) a Litoměřicemi (61:95) na pohodě týmu rozhodně nepřidaly.

„Máme problém v obraně. Není možné, abychom dostávali devadesát a víc bodů. Navíc jsou to laciné koše. Chybí nám větší koncentrace, výpomoc si navzájem, agresivita jeden na jednoho, odstavení hráče na doskoku. To jsou věci, které nám chybí,“ vysvětluje Kotala.

Přestože tým nasází kolem sedmdesáti bodů, zoufale mu chybí koše za tři body. Naopak soupeři se pohybují v úspěšnosti kolem 50–60 procent.

„To jsou neskutečná čísla. Zatímco my v posledních čtyřech zápasech máme úspěšnost trojek 25 procent. I když dáme hodně bodů, nadřeme se na ně. Mít tyhle body, hrajeme s nimi vyrovnané zápasy,“ myslí si Kotala.