„Minimálně jsme je zaskočili a nemyslím si, že nás podcenili. Hráli jsme dobře, kluci si zaslouží absolutorium. Vyšla nám sázka na obranu. Dokázali jsme eliminovat některé jejich hráče. Soupeř se v první půli nedokázal srovnat s naší rychlou hrou dopředu a jeden na jednoho. Pak se ale projevila širší lavička na střídání a zkušenosti," připustil trenér a předseda klubu Jaroslav Kotala.

V úvodu třetí periody neproměnili trestný hod nejdřív zkušený Šušák a po chvíli ani talentovaný Menšík. A Litoměřice zaváhání dokonale využily k obratu a navýšení náskoku.

„Kromě nich jsme měli ještě dvě otevřené příležitosti, kdy jsme obranu vyšachovali, ale neproměnili jsme to. Přesto tým byl i zásluhou diváků natolik vyhecovaný, že v tu chvíli to bylo zanedbatelné. Jenže v takovém zápase se musíte držet se soupeřem. Pokud vám uteče osm bodů, hraje se těžko. My jsme vycítili, že nám utíkají," přiznal Kotala.

A právě ve třetí čtvrtině Litoměřice dominovaly poměrem 23:9. „Tady jsme propadli. To je strašně moc, abychom výsledek ještě dotáhli. Udělali jsme velkou technickou chybu, při které se vyfauloval Michal Šušák. Přitom on byl jediným pivotem na hřišti, který byl schopen bránit Soukupa, bývalého hráče nejvyšší soutěže v dresu Děčína. Tím se nám zbortila obrana a také útočný doskok," litoval hluchého místa zlínský trenér, který se musel navíc obejít bez ústředního rozehrávače Zumera. „I tohle byl jeden z faktorů porážky. Neměli jsme klasického rozehrávače."

Po dlouhé době zlínští basketbalisté pocítili, co znamená mít domácí prostředí. Na sportovní halu Zelené si v nedělním odpoledni totiž našly cestu asi tři stovky fanoušků.

„Přesun termínu se nám vyplatil. Po dlouhé době byl téměř plný dům a hlediště se stalo naším šestým hráčem. Chtěl bych lidem poděkovat," vzkázal Kotala, který již tuto neděli zajíždí do Trutnova, kde za svého působení na střídačce ještě nevyhrál. „Snad to zlomíme," přeje si Kotala.

ZLÍN – LITOMĚŘICE 70:81 (22:22, 20:19, 9:24)

Zlín: Krutílek 25, Šušák 12, Menšík 10, Chwaszcz a Da Silva 7, Pumprla 5, Děrďa a Kadlčík 2, Horák.

Nejvíce bodů Litoměřic: Klimeš 28, Ježek 13, Kubizňák 14. Trojky: 7/18 (39%) – 5/15 (33%), TH: 15/23 (65%) – 18/35 (51%). Doskoky: 22:36.